Gülse Birsel’den Ahmet Hakan’a: Yeni başlayanlar için Atatürkçülük

Gülse Birsel’den Ahmet Hakan’a: Yeni başlayanlar için Atatürkçülük
1 Kasım 2017 10:10

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan dünkü “Ben nasıl Atatürkçü oldum?” başlıklı yazısında, kendisinin neden Atatürkçü olduğunu güncel siyasetten de örnekler vererek açıkladı. Ahmet Hakan’ın bu yazısının ardından bugün bir başka Hürriyet yazarı Gülse Birsel’in “Yeni başlayanlar için Atatürkçülük” başlıklı bir yazı kaleme alması ise dikkat çekti.

 

 

Gülse Birsel yazısında Ahmet Hakan’ın ismini vermedi. Ancak, yazısındaki şu ifadeler dikkat çekti: “Bazıları geç anlar. Onun için vatana, millete bir hizmet olarak, yeni başlayanlar için bir Atatürk’ü anlama, daha yakından tanıma rehberi yaptım. Kendisinin meşhur bazı sözleri ve altlarında bu sözlerin acizane şahsıma ait açıklamaları var. Zira Atatürkçülük sadece lafla olmaz, aramıza yeni katılanların fikirleri de anlayıp, ona göre hareket etmesi lazım, değil mi efendim?”

 
Gülse Birsel’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

 

“Kimler kimler gördük son yıllarda. Ne tuhaf tipler, ne komedi karakterleri, ne zavallılar…

Ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve fikirlerine rüzgârlar öyle estiği için uzak görünmeyi tercih edenler, ismini hiç veya tam olarak telaffuz etmemeye azami özen gösterenler, yokmuş, öyle biri hiç olmamış gibi davranmaya çalışanlar, aleyhinde konuşanlar, ailesine çamur atanlar, tarihi çarpıtanlar, iftiracılar, hatta utanmadan küfür ve hakaret edenler…

Öfkelendik filan ama, bunların önünde sonunda rezil, acınası durumlara düşeceği, Türkiye Cumhuriyeti bünyesinin, milletin bunları kabul etmeyeceği de belliydi.
 

Gürse Birsel’in yazısını okumak için tıklayın

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar