Görevden uzaklaştırılan CHP’li Hazinedar’a para cezası!

Görevden uzaklaştırılan CHP’li Hazinedar’a para cezası!
28 Haziran 2018 13:23

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, yaklaşık 3 yıl önce Beşiktaş’ta arazi içinde bir müstakil ev ve yanındaki arsayı satın aldı. Hazinedar’ın arsayı aldığı isim Eriş İnşaat’ın sahibi Yüksel Ersoy’du. Bu satıştan sonra bu iki araziyi birleştiren Hazinedar kendisine bir villa inşa etmeye başladı. Bu villanın müteahhidi de aynı isimdi: Eriş İnşaat.

 

 

Ancak bu alışverişte dikkat çeken bir nokta daha vardı. Eriş İnşaat sahibi Yüksel Ersoy, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) binasının müteahhidi olarak 2012’de ruhsat izni almıştı. Ancak CHP’li Başkan Hazinedar, göreve geldikten yaklaşık 3 ay sonra TURSAB inşaatında plan değişikliğini Beşiktaş Belediye Meclisi’ne taşıdı. Yüksel Ersoy’un Eriş İnşaatı’nın projesi için emsal 1:50 den 2:40’a, çekme mesafesi 10 metreden 5 metreye; yükseklik 12:50’den 40:50’ye, yani inşaat izni 4 kattan 13 kata çıkarılmıştı. Kısacası Hazinedar, Beşiktaş’ın en değerli yerinde arsa aldığı, ardından inşaat yaptırdığı şirketin Beşiktaş’taki büyük bir işinin inşaat izninde kolaylık sağlamıştı. Odatv’nin bu olayı gündeme getirmesinin ardından CHP yönetimi bir komisyon kurup Beşiktaş Belediyesi’ni incelemeye almıştı.

 

 

HAZİNEDAR’A PARA CEZASI

 

FETÖ şüphelisi Murat Hazinedar ve eşi Özlem Hazinedar’ın sahibi olduğu villayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Beşiktaş Belediyesi, Hazinedar’ın villasıyla ilgili projeye aykırı işlemler yapıldığından hem müteahhit şirkete hem de Hazinedar’a para cezası verilmesini kararlaştırdı. Hazinedar mal sahibi olarak 20 bin 920 TL ceza ödeyecek.

İşte Beşiktaş Belediyesi’nin 26 Haziran 2018 tarihli kararı:

bb

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar