Gökçek ‘Önce Sultanahmet’i doldurun’ diyen Erdoğan’la ters düştü!

Gökçek ‘Önce Sultanahmet’i doldurun’ diyen Erdoğan’la ters düştü!
18 Mart 2019 15:01

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında partisinin Tekirdağ’da düzenlediği mitingte konuşurken “Ayasofya cami olarak açılsın” diye seslenen vatandaşa tepki göstererek “Önce Sultanahmet’i doldurun sonra bakarız” diye cevap verdi.

 

 

Erdoğan mitingde şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Sultanahmet’i bir doldurun ondan sonra ona bakarız. Bak şimdi Büyük Çamlıca Camii’ni yaptık. 4 tane 5 tane Ayasofya eder. O kadar büyük. 60 bin kişiyi alabilecek kapasitede. Ve Anadolu Yakası’nda tüm İstanbul’da ve Türkiye’de en büyük camii oldu, buyurun. Mesele o değil. Bu işin siyasi boyu var. Yan tarafta Sultanahmet’i doldurmayacaksın, Ayasofya’yı dolduralım diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim. Bunların hepsi tezgah. Biz ne zaman, neyi, nasıl yapılacağını çok iyi biliyoruz. Bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız. Adımı nasıl atacağımızı biz çok iyi biliriz.”

 

GÖKÇEK’TEN AYASOFYA ÇIKIŞI

 

 

Erdoğan’ın Ayasofya çıkışının ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa ettirilen Melih Gökçek yeni bir hamle yaptı.

Gökçek, Yıldız Tilbe’nin “Ayasofya ibadete açılsın. Ayasofya’nın öyle kapalı kalması için hiçbir sebep yok, fakat ibadete açılması için başta Fatih Sultan’ın vasiyeti ve Müslüman aleminin isteği ve bir sürü sayamadığım nedenden dolayı ibadete açılmalı. Açılsın, izin mi alacağız” ifadelerinin yer aldığı paylaşımı takipçilerine aktardı.

Melih Gökçek şunları kaydetti:

“Yıldız Tilbe, bayan sanatkârların gözü en karası, en yiğidi… Doğru bildiğini söylemekten zerre çekinmeyecek kadar cesur. İşte Ayasofya için söyledikleri ve tepki koyanlara verdiği cevap… Alkışları hak ettin yiğit sanatçı, herkes alkışlasın lütfen.”

Gökçek’in Ayasofya çıkışının, Erdoğan’ın sözlerinin ardından gelmesi dikkat çekti.

1

Yorumlar

Yorumlar