FETÖ’cüler Ankara metrolarında hortladı! Böyle propaganda yaptılar!

FETÖ’cüler Ankara metrolarında hortladı! Böyle propaganda yaptılar!
21 Ocak 2020 10:41

15 Temmuz sonrası sessizliğe bürünen FETÖ’cüler önce sosyal medyada baş gösterdi şimdi halka açık alanlarda tutuklanan örgüt elemanları için eylemlere başladılar.

 

 

Veryansıntv’de yer alan habere göre 15 Temmuz sonrası firar eden FETÖ’cüler Türkiye düşmanlığına devam ederken yurt içindeki uzantıları sessizliğe bürünmüştü. Fetullah Gülen’in dershanelerin kapatılması sürecinde örgüt üyelerini sosyal medyaya yönlendirmişti. Hatta sızan bir ses kaydında Fethullah Gülen’le konuşan ve rüyalara dair rapor veren kişinin “Peygamber Efendimiz sosyal medyada tweetleri ikiye katlayın buyurdu; beraber buyurmuşsunuz. Bir de toplu namazlara iştirak etmişsiniz hocam” sözleri bile yer almıştı.

 

FETÖ’cülerin aktif kullandığı sosyal medya bu kez “mağduriyetler” üzerinden istismar ediliyor. “KHK platformları” adı altında örgütlenen FETÖ’cüler, içerideki örgüt üyelerinin suçsuz olduğunu savunuyor, ihraç edilenlerin tekrar göreve dönmesini istiyor.

Sosyal medyada büyüyen ve “muhaliflik” adı altında FETÖ ile alakası olmayan birçok çevrenin desteğini alan bu söylemler sokağa taştı.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklanan eski bir askeri öğrencinin annesi olan Melek Çetinkaya, oğlu Furkan Talha Çetinkaya için uzun süredir eylemde. Annenin suçsuz olduğunu savunduğu evladı için yaptığı eylemlerde FETÖ’cülerle birlikte hareket etmesi şüpheleri artırıyor. Son olarak Ankara Güvenpark’ta eylem yapmak isteyen Melek Çetinkaya’ya güvenlik güçleri müsaade etmemişti.

FETÖ provokasyonlarının kadrolu eylemcisi HDP’li Faruk Gergerlioğlu da eyleme katılanlar arasındaydı.

 

O eyleme ilişkin sosyal medyaya çeşitli görüntüler düştü. Görüntülere göre FETÖ yandaşları Güvenpark’ta alenen 15 Temmuz’un tiyatro olduğunu savunan açıklamalar yapıyorlar. Bununla da yetinmeyip Ankara metrosunda örgüt propagandasına devam ediyorlar.

 

Güvenpark’ta bir eylemci Hulusi Akar’a seslenerek “Hulusi Akar kendine gel. Konuşmaya korkuyorsan, çocuklarından korkuyorsan bir vesileyle çık yurtdışına ben sana akıl vereyim. Yurtdışına iltica et sana sahip çıkarlar.” diyor.

 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN FETÖ’CÜLERE KARŞI UYARI
Ankara metrosunda çekilen görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Melih Gökçek, “Bu görüntüler Ankara metrosu Ostim durağında çekilmeye başlanmış. Fetö’cüler açıktan algı yönetimi yapıyorlar. Birisi bu konuşmayı metroda nasıl yaparsınız diye sormuş. Cevap ‘yönetimin haberi var, izin aldık’. İnanmak istemiyorum. Polis bu işin mutlaka peşine düşmeli.” dedi.

Melih Gökçek’in Ankara metrosu üzerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef göstermesi üzerine belediye harekete geçti. Veryansın TV’nin edindiği bilgilere göre Ankara Büyükşehir Belediyesi personeli, metro ve kalabalık ortamlarda FETÖ’cülerin eylemlerine şahit olurlarsa güvenlik güçlerine haber vermeleri konusunda uyarıldı.

Yorumlar

Yorumlar