Eski vali’den ‘sosyal statü’ sitemi

Eski vali’den ‘sosyal statü’ sitemi
14 Ağustos 2013 12:20

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi ardından merkeze alınan ve 2 yıl önce emekli olan Trabzon eski Valisi Hüseyin Yavuzdemir, “Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Başkakan Tayyip Erdoğan ile Hülya Avşar’ın fotoğrafına yorum yaparken vali olarak başbakan’dan randevu alamadığını belirterek, Devletin valisinin sosyal statüsünün nerelerde olduğunu merak ettim” dedi.

 

Konya doğumlu olan 62 yaşındaki Hüseyin Yavuzdemir, Ağrı Valisi iken 9 Eylül 2004 tarihinde Trabzon’a atandı. Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi ardından Trabzon’da çıkan olaylar sonrası 27 Ocak 2007’de merkeze alınan Yavuzdemir, 2 yıl önce emekli oldu. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Başbakan Tayyip Erdoğan ile sanatçı Hülya Avşar’ın Gezi olayları sonrası çektirdiği fotoğrafı paylaşırken şunları yazdı:

“Hey gidi günler hey..! Trabzon valisi iken Başbakandan görüşmek için randevu talep ettim. Cevap alamadım. Hülya Avşar’ın Başbakanla görüştüğünü kanıtlayan bu fotoğrafı görünce devletin valisinin sosyal statüsünün nerelerde olduğunu merak ettim.”
Çok sayıda yorum yapılan fotoğraf altına Hüseyin Yavuzdemir, “Başbakan Erdoğan ile görüşme imkanı bulamadığını ifade ederken, Ama kısmet değilmiş..! Trabzon’dan merkeze alınmam siyasi iradenin takdiridir, ona saygım var. Ama bir vali olarak başbakanla görüşememiş olmam gerçekten zoruma gitmişti” dedi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar