Eski kocasına kızdı! Önce kızgın yağ döktü, sonra…

Eski kocasına kızdı! Önce kızgın yağ döktü, sonra…
29 Kasım 2017 17:40

Görenleri ağlatan şiddet…

 

 

 

ADANA’da Emine Sayar (40), boşanmalarına rağmen birlikte yaşamayı sürdürdüğü Ayhan Akdemir’in (42) uyurken üzerine kızgın yağ döküp, başına satırla vurdu. Yaralanan Akdemir kendini evin tuvaletine kapatarak ölümden kurtuldu. Hem yanan hem de yüzü kan içinde kalan Akdemir’i hastanede gören bazı hasta yakınları ağladı.

 

Olay, merkez Yüreğir ilçesi PTT Evleri mahallesinde meydana geldi. 1 çocuk annesi Emine Sayar, sabah saatlerinde, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği Ayhan Akdemir’in üzerine, uyuduğu sırada kızgın yağ döktü. Sayar, yağ döktükten sonra eski eşinin başına da satırla birkaç kez vurdu. Başından 3 darbe alan Aydemir, kaçarak kendini tuvalete kilitleyip canını zor kurtardı. Emine Sayar, bir süre sonra evi terk etti, tuvaletten çıkan yaralı Aydemir de polisi arayıp yardım istedi.

 

HASTA YAKINLARI ADAMIN HALİNE ÜZÜLÜP AĞLADI

 

Eve gelen polis Akdemir’i kanlar içinde şoka girmiş halde buldu. Eli yüzü kan içinde olan ve vücudunda yanıklar oluşan Akdemir, çağrılan ambulansla Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye getirilen ve tanınmaz hale gelen Aydemir’in gören bazı hasta yakınları ise gözyaşlarını tutamadı. Hayati tehlikesi bulunan Aydemir, yoğun bakıma alındı.

 

Aydemir’in şikayeti üzerine Emine Sayar, polis tarafından evinin sokağında yakalanıp gözaltına alındı.

 

‘TELEFONUMU KARIŞTIRDI, ÖFKEMİ KONTROL EDEMEDİM’

 

Adana’da, boşanmalarına rağmen birlikte yaşamayı sürdürdüğü Ayhan Akdemir’in (42) uyurken, üzerine kızgın yağ döküp, başına satırla vuran Emine Sayar’ın (40) Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği’nde ifadesi alındı. Akdemir ile 8 yıl önce boşandıklarını; ancak hala birlikte yaşadıklarını anlatan Sayar, olay günü telefonunu karıştırdığı için eski eşine çok kızdığını öne sürdü. Sayar, “Sabah evde otururken, Ayhan, benim cep telefonumu karıştırdı. Buna kızıp, elinden telefonu aldım. O da yatak odasına gidip, uyudu. Çok sinirlendiğim için öfkemi kontrol edemedim. Ocaktaki kızgın yağı alıp, başına döktüm. Canı yanınca, bana saldırdı. Mutfağa kaçtım. Kendimi savunmak için tezgahta duran satırı aldım. ‘Yaklaşma, vururum’ diye bağırdım. Üzerime gelmeye devam edince, başına satırla vurup, evden kaçtım” diye konuştu.

 

Öte yandan yoğun bakımda tedaviye alınan Ayhan Akdemir’in hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

 

 

Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, (DHA)

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar