Eski AKP’li vekilden Cübbeli Ahmet’e: IŞİD tarlası olduğu gerçeğini gizlemesin

Eski AKP’li vekilden Cübbeli Ahmet’e: IŞİD tarlası olduğu gerçeğini gizlemesin
30 Eylül 2020 10:23

Eski AKP Milletvekili ve Karar yazarı Mehmet Ocaktan bugünkü köşesinde “Türkiye’de selefi dernekler silahlanıyor” şeklinde açıklama yaparak gündeme oturan Cübbeli Ahmet’e değindi.

 

 

“YANMAZ KEFEN TÜCCARI”

 

Cübbeli Ahmet’ten “Yanmaz kefen tüccarı” diye bahseden Ocaktan, “Ahmet Mahmut Ünlü’nün bir televizyon kanalında yaptığı açıklamaları hatırlayalım: “Selefi dernekleri silahlanıyor. Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım.” Sonunda emniyet birimlerine gitti, ancak haber olarak yansıyan bilgilere göre örgüt ismi vermediği yönünde. İşin gerçeği nedir bilemiyoruz…

 

“KİM BU ADAM”

 

Peki kim bu adam, devletin bir istihbarat elamanı mı, yoksa bir şovmen mi? Eğer istihbarat elamanıysa bunun adı konulmalıdır, yok değilse bu saçmalıklara birisi dur demelidir. Zira bu ülkenin bir istihbarat örgütü var ve memlekette kimin silahlandığını, kimin tehlikeli bir örgütsel yapı içinde olduğunu bilir, daha doğrusu bilmek zorundadır. Eğer bilmiyorsa görevini yapmıyor demektir.” ifadelerini kullandı.

Ocaktan şunları yazdı: 

 

Dolayısıyla ortada istihbarat elamanı gibi dolaşan şarlatanlara devletin hiç mi hiç ihtiyacı yoktur. Ama öyle anlaşılıyor ki mesele başka… Galiba farklı koalisyonlardan oluşan siyasal iktidarın kıyısında köşesinde konuşlanan geçmişin kirli yapıları içinde yer almış birileri bazı cübbelerin altına saklanarak hesap görmeye çalışıyor.

 

“HATIRLATMAKTA FAYDA VAR”

 

Ayrıca hatırlatmakta yarar var; takkeli-cübbeli-sarıklı birileri “IŞİD” ve “Selefi” söylemlerini paravan olarak kullanarak kendi cemaat yapılarının özünde bir “IŞİD tarlası” olduğu gerçeğini gizlemeye çalışmasın.

Yazının tamamı için tıklayın

 

Yorumlar

Yorumlar