Ergenekon kumpasına ilk operasyon başladı!

Ergenekon kumpasına ilk operasyon başladı!
14 Temmuz 2017 09:50

FETÖ’cü polis ve savcılarca yürütülen ve sonradan takipsizlik kararı verilen Hava Kuvvetleri’ndeki Karargah Evleri soruşturmasında, bazı askeri personele kumpas yapıldığına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma sırasında dosyada bulunan bir flash bellek ortaya çıktı.

 

 

 

FLASH BELLEKTEN FİŞLEME DOSYALARI ÇIKTI

 

 

Nazif Karaman’ın haberine göre, bulunan flash bellekten fişleme dosyaları çıktı. Bu dosyalardan birinde, FETÖ İmamlarının kendilerinden olmayan asker-polis gibi kamu mensuplarını fişledikleri saptandı. Listeler incelendiğinde çok sayıda subay-astsubay-öğretim görevlisi gibi isimler hakkında fişleme bilgisinin bulunduğu görüldü. FETÖ’nün Askeriye yapılanmasına ilişkin 2004-2005 yıllarına ait listeler olduğu anlaşıldı.

 

 

FETÖ’NÜN VİDEOLARINI KAÇ KERE İZLEDİĞİNİ BİLE SAYMIŞLAR

 

 

Bir başka listede, FETÖ imamlarının kendi mensubu olan öğrencilerin okuduğu risale sayfa sayısı, tuttuğu oruç gün sayısı, Fethullah Gülen’e ait izlediği video sayısı, örgütün evlerinde yatılı kaldığı gün sayısı gibi verilerin yer aldığı görüldü.

 

 

FLASH BELLEKTEKİ DETAYLAR

 

 

Söz konusu flash bellekteki bilgilerin ise 2006 yılı Eylül ayında özel bir bilişim şirketine gelen şahsın bir micro sd kartı içerisindeki verilerin kurtarılmasını talep etmesi üzerine elde edildiği anlaşıldı. Kurtarma işlemini yapan bilişim görevlisinin micro sd kartını getiren şahsın hareketlerinden şüphelendiği, bahse konu micro sd kartın içeriğindeki bilgileri kontrol etmek istemesi ve kart içerisindeki dosyaların şifrelenmiş olduğunu görmesi üzerine kartın bir kopyasını CD’ye aktardığı öğrenildi. Kopya CD içerisindeki dosyaların şifrelerinin bir kısmını kendi imkanları ile çözdükten sonra dosya içeriklerinin askeriye içerisindeki bir takım şahıslar hakkında “Arızalı- Alevi- Atatürkçü – Kazanılabilir v.b.” şeklinde fişleme bilgisinin yer aldığı ve “Her gün traş olun, parfüm sürün, gerekiyorsa cinsel içerikli ve küfürlü konuşun, kendinizi belli etmeyin, kazanmak istediğiniz kişilere ufak yardımlarda bulunun v.b.” şeklinde örgüt içi talimatların da olduğu gördüğü ve bu bilgileri Askeri Yetkililere ulaştırma gereksinimi duyduğu öğrenildi.

 

 

DOSYADAKİ BİLGİLER KOMUTANLARA VERİLDİ

 

 

Görevlinin dosyadaki bilgileri Hava Pilot Kurmay Yarbay Selami Selçuk Çakmaklı’ya teslim ettiği, bahse konu bilgilerin yer aldığı CD’nin Çakmaklı tarafından sıralı komutanlara arz edildiği saptandı. FETÖ yöneticileri tarafından düzenlendiği değerlendirilen bu doküman ve listelerin, örgüt üyelerine ait değilmiş gibi ve kendi örgütlerine mensup askeri personelin açığa çıkmaması amacıyla kullanıldığı, bir takım bilgiler de gizlenerek Karargah Evleri soruşturması kapsamında o dönem örgüt dışında kalan ve kendilerine tehdit oluşturabileceğini düşündükleri askeri şahısların tasfiyesi amacıyla kullanıldığı anlaşıldı.

FETÖ’cülerin söz konusu dökümanları bu askeri şahıslar tarafından tanzim edilmiş gibi göstererek tespit tutanağı düzenledikleri, bu yöntemle Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki askerleri “Ergenekon terör örgütü” adı altında terör örgütü mensubu gibi göstermeye çalıştıkları belirlendi.

 

 

8 İLDE 12 KİŞİ ARANIYOR

 

 

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda Askeri Okullara öğrenci yetiştiren ve gönderen, ayrıca fişleme de yaptıkları değerlendirilen “Gezici, Eğitim Danışmanı, Doktor, Öğretmen Ser Doktor/Ser Gözcü,ATM, BTM ve BBTM” yapılanması diye tabir edilen yapılanmalarla ilgili olarak İstanbul Merkezli 8 İlde 12 şüpheli şahısın yakalanmasına yönelik operasyon başlattı.

 

 

“FETÖ ABİLERİNİN” TUTTUĞU DOSYADAKİ İSİMLER BYLOCK’ÇU

 

 

“FETÖ abilerinin” tuttuğu excel dosyalarında isimleri geçenlerin çoğunluğunun ise Bylock kullanıcısı olduğu, yurt genelindeki fetö operasyonlarında tutuklu veya haklarında yakalama kararı bulunduğu tespit edildi. Şüpheli sayısının 67 olduğu kaydedilen dosyaya ilişkin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü operasyon devam ediyor. Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan’ın yönettiği dosyanın çok kapsamlı olduğu ve operasyonların dalga dalga devam edeceği öğrenildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar