Erdoğan’ın mitingi öncesi yerleştirilen metro tabelası söküldü

Erdoğan’ın mitingi öncesi yerleştirilen metro tabelası söküldü
28 Haziran 2018 09:45

24 Haziran seçimleri öncesi Kocaeli Belediyesi tarafından Gebze’nin birçok noktasına metronun durak tabelaları dikilmişti.

 

 

Sözcü’de yer alan habere göre, seçimleri AKP’nin kazanmasının ardından aynı metro tabelalarının belediye tarafından söküldüğü iddia edildi.

 

 

Kocaeli’nin Gebze ilçesi ve çeşitli ilçelerine dikilen metro durağı tabelalarının seçimlerden sonra kaldırıldığı iddia edildi. Henüz Kocaeli ili içerisinde hiçbir metro istasyonu bulunmaması rağmen dikilen metro durağı tabelaları tepki çekmişti.

 

 

KONUYLA İLGİLİ CHP’DEN TEPKİ GELMİŞTİ

 

 

Konuyla ilgili olarak Sözcü’nün 4 Haziran’da yaptığı haberde CHP’li Tahsin Tarhan, “Maalesef vatandaşı kandırmanın en acı şeklini yaşıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir olay görülmemiştir. Tabelasını koymuşlar ancak metro yok. Çalışması dahi başlamamış ancak seçim vaatlerinde ‘metro yaptık’ diyebilmek için böyle bir yol izlemek bu vatandaşın aklıyla alay etmektir. Gebze-Darıca arasında uzanacak 15.6 kilometrelik metro hattı için 4 firma Gebze Metrosu yapımı için teklif vermişti. İhale 2 milyar 488 milyon 489 bin TL verildi henüz bir çivi dahi çakılmayan metro projesinde belirli noktalara sanki metro varmış gibi tabela dikilmiş. Vatandaşa hizmet anlayışını bu kadar ayaklar altına almak kimsenin haddi değildir” demişti.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar