Erdoğan’ın ‘AKP’de FETÖ’cü varsa ispatlayın’ sözlerine CHP’den ‘belgeli’ yanıt

Erdoğan’ın ‘AKP’de FETÖ’cü varsa ispatlayın’ sözlerine CHP’den ‘belgeli’ yanıt
21 Ocak 2020 15:19

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısıyla AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘CHP’nin “FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın” önergesi için “Ak Parti’de, MHP’de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatlayın” sözlerine belgelerle yanıt verdi.

 

 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Altay, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP’nin FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için verdiği önerge için “Ak Parti’de, MHP’de bu tür adamlar mı var? Hadi ispatlayın” sözlerine yanıt verdi.

Altay, 15.06.2013 tarihinde Türk Telekom Arena İstanbul’da “Recep Tayyip Erdoğan’ın Fethullah Gülen’e övgü ve davet konuşması”nı örnek gösterdi. AKP’li siyasetçilerin Fethullah Gülen’in dizinin dibindeki fotoğrafları da gösteren Altay, “FETÖ’cüler bizde yok. Bulun ispatlayın diyordu. İşte ispat. Hepsi Ak Parti’nin üst düzey yöneticileri. Yer Pensilvanya. Terör örgütü lideri önünde adeta secde edecek şekilde pozisyon alan Ak Partili yöneticiler var” ifadelerini kullandı.

Altay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmasında Yurt Sulh Konseyi’ne ilişkin açıklamasına yanıt olarak da, “İşte bu meclis araştırma komisyonu raporunu kim basılmasını engellediyse kim bastırmadıysa siyasi ayak odur. Şimdi bu raporu kim ortadan kaldırdıysa siyasi ayak odur. Kim bu raporu çaldıysa siyasi ayak odur herhalde. Sayın Bahçeli, 26 Temmuz 2016’da kurulan 3 ay çalışan komisyonun raporu kim ortadan kaldırdıysa siyasi ayak odur. Keşke bu konuda Bahçeli ile Erdoğan bu konuda göz göze gelse. Bahçeli dese ki Erdoğan’a Yurtta Sulh Komisyonu üyeleri kim diyor sorsa. Bize bağırma, Erdoğan’a da bağırma, onun gözlerinin içine baksan yeter. Kim yönetiyor bu ülkeyi?” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar