Erdoğan, ‘tehdit’ ve ‘yeni istifa’ sorularını yanıtladı!

Erdoğan, ‘tehdit’ ve ‘yeni istifa’ sorularını yanıtladı!
2 Kasım 2017 09:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakü dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

Şeref Oğuz’un aktardığına göre, Erdoğan gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

TEHDİT VARSA BİZE ULAŞABİLİRDİ

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Aileme kadar varan tehditler var” diyerek görevinden istifa eden Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur için şunları söyledi:

 

 

“Sayın Başkanın tehdit edildiğine yönelik bize ulaşan herhangi bir bilgi yok. Ben o açıklamasından dolayı üzgünüm. O türden bir tehdit varsa nereyi ya da hangi mercileri araması gerektiğini gayet iyi bilir. Bir tehdit varsa ilgili mercileri, gerekirse bizi pekâlâ arayabilirdi. Araması halinde de pekâlâ olayın üzerine gidilirdi. Bizler ima edildiği türden bir tehdit durumunda kendisini herhalde kendisini yalnız bırakacak değiliz.”

 

 

KULAĞIMIZA GELENLER VAR

 

 

Başka belediye başkanlarının da istifaları gelebilir mi, sorusunu ise Erdoğan şöyle yanıtladı:

 

 

“AK Parti olarak kendimizi 2019 Mart’ına nasıl hazırlanacağımızı planlıyoruz. Attığımız adımlar, bu plan çerçevesinde değerlendirilmeli. Diğer siyasi partiler bu noktada bir sorun, bir sıkıntı görmüyor, bu şekilde devam etmeyi düşünüyor olabilirler. Ama bu sorunlu belediyelere, hukuki anlamda, yargı anlamında herhangi bir müdahale olmayacağı anlamına da gelmez. Neticede hiçbir belediye başkanı layüsel değildir. Şu anda da bazı belediyelerin sorunlu olduğuna dair birçok şey geliyor kulağımıza. O tür sorunlu belediyelerle ilgili olarak, ilgili partiler problemi kendileri çözmek isterlerse zaten gereğini yaparlar. Aksi takdirde İçişleri Bakanlığımızın mülkiye müfettişleri devreye girmek durumunda kalabilir.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar