Erdoğan: Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız

Erdoğan: Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız
18 Eylül 2020 13:59

Cuma namazı çıkışı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan coronavirüs önlemleri için “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” dedi

 

 

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

 

 

KISITLAMALAR YENİDEN Mİ?

 
“Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük.

 

O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşıma gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik. Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı.

 

 

AŞI ÇALIŞMALARI

 
Aşı çalışmalarımız sıkı bir şekilde baştan itibaren özellikle başta TÜBİTAK olmak üzere devam ediyor. Bunun yanında özel sektör, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımız ile bu çalışmalara devam ediyorlar. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz.

 

 

Yorumlar

Yorumlar