‘Erdoğan için o günlerde ‘Mazbatasını geri alın’ diyen muhafazakâr muhalefet, bugün farklı kıyafetle yeniden ete kemiğe bürünüyor’

‘Erdoğan için o günlerde ‘Mazbatasını geri alın’ diyen muhafazakâr muhalefet, bugün farklı kıyafetle yeniden ete kemiğe bürünüyor’
13 Mayıs 2019 09:42

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1991 yılında Refah Partisi’nden milletvekili olduğunu ancak 11 gün sonra Erdoğan’dan mazbatasının alınarak aynı partiden aday olan Mustafa Baş’a mazbatanın verildiğini hatırlattı. Terkoğlu, “Tuhaf bir kesişme anındayız” diyerek, “İmamoğlu’nun mazbatasını alan Erdoğan’dı ama ‘Erdoğan’ın mazbatasını geri alın’ diyenler o gün Erdoğan’a karşı olan ‘muhafazakâr muhalefet’ti. İşin ilginci, Erdoğan’a o günlerde yenilgi yaşatan ‘muhafazakâr muhalefet’ bugün farklı kıyafetle yeniden ete kemiğe bürünüyor” ifadesini kullandı.

 

 

 

Terkoğlu’nun “Erdoğan’ın mazbatasını geri alın” başlığıyla (13 Mayıs 2019) yayımlanan yazısının ilgili bölümünün devamı şöyle:

 

 

İşin ilginci, Erdoğan’a o günlerde yenilgi yaşatan “muhafazakâr muhalefet” bugün farklı kıyafetle yeniden ete kemiğe bürünüyor. Abdullah Gül’den Ahmet Davutoğlu’na, Süleymancılardan Yeni Asyacılara, İsmailağa’daki bazı gruplardan Akabe ya da Furkan Vakfı’na, İHH’deki kimi İslamcılardan Milli Görüş’ün ağabeylerine, Erenköy Cemaati’nde kriz yaşayan AhmetTaşgetiren’den Karar gazetesinin diğer yazarlarına kadar hepsi birbirinden farklı arayıştaki “yeni muhafazakâr muhalefet” kendisine yol arıyor.

Buldukları “yol” 28 yıl önceki gibi Erdoğan’ın iktidarının sonu mu olacak?
Yanıtını zamandan başka verecek var mı?

 

Yazının tamamı için tıklayın

 

 

Yorumlar

Yorumlar