Elektronik Sigara Likit

Elektronik Sigara Likit
18 Eylül 2018 09:49

Elektronik sigara kullanıcılarının ve normal sigaradan yeni geçiş yapacak kişilerin likit satın alma konusuna önem vermeleri gerekmektedir. Çünkü, e- sigarayı benimsemek için doğru likit tercihi ve kullanımı önemlidir. Elektronik sigara kullanan kişiler, e- likit tercihi yapmadan önce VG- PG oranı, nikotin mililitresi, atomizer yapısı gibi konulara hakim olmalıdır. Çünkü likidin aromasını ne şekilde alacağınız, emiliminin nasıl olacağı, boğaz vurumu, buhar gücü gibi birçok konu direkt e- likit seçimi ile ilgilidir.

 

E- Likitte PG- VG Oranı Neye Göre Tercih Edilmeli?

 


Elektronik sigara kullanan herkes PG ve VG içeriklerini muhakkak duymuştur. Kullandığınız elektronik sigara içerisinde yer alan maddeler arasında propilen glikol (PG) ve bitkisel gliserin(VG) de bulunmaktadır. Bu maddelerin elektronik sigara likit içerisindeki oranı önemlidir. %100 VG tabanlı ya da %100 PG tabanlı e- likit kullanabileceğiniz ikisinin belli oranlarda baskın olacağı şekilde karışımlarını da kullanabilirsiniz. Bu tamamen kullanıcının zevkiyle ilintili diyebiliriz. Buharkeyf.net üzerinden e- likit seçeneklerinin PG- VG oranlarını görüp buna göre, kullandığınız elektronik sigarayla uyumlu likitler bulabilirsiniz. PG tabanlı ürünlerde, daha güçlü bir boğaz vurumu olmaktadır. Likit daha hızlı emilmektedir. Bununla beraber daha saf bir aroma tadı alırsınız. VG tabanlı ürünlerde ise, daha yavaş bir likit emilimi söz konusudur. Buhar üretimi açısından da VG ağırlıklı olanlar daha etkilidir. Hatta çevrenizde tek nefeste oldukça fazla yoğun ve çok buhar çıkaran elektronik sigara kullanıcıları varsa yüksek oranla, %100 VG bazlı likit kullanıyorlardır. Bunun haricinde, PG bazlı olan likitler, daha nemli bir içiş sağlar. Sıcaklık direnci olarak da VG bazlı olanlar ön plandadır.

 
Elektronik Sigara Likit İçeriği Nedir?

 


Elektronik sigaranın zaman zaman normal sigaradan çok daha zararlı olduğu bilgisini duymuş olabilirsiniz. Ama yapılan araştırmalar bunun tam aksini kanıtlıyor. Buna göre; e- sigara, normal sigaraya oranla çok daha avantajlı ve sağlıklı bir içeriğe sahiptir. Sigaranın etkileri ise %95 oranında azaltılmış. Sigara kullanan da kullanmayan da herkes, içerisinde birçok kimyasal madde olduğunu bilir. E- sigarada ise bunun tam tersi belli başlı maddeler bulunmaktadır. Elektronik sigara likit içeriğinde de belli bir oranda nikotin bulunmaktadır. Fakat, orta sertlikteki bir filtre kahvenin içerisinde olan kafeinle hemen hemen aynı orana sahiptir. Kısacası, bağımlılık yaratmayacak ve olumsuz etkilemeyecek kadar azdır.  Ek olarak, başta da bahsetmiş olduğumuz; medikal alanda ve gıda sektöründe kullanılan PG ve gıda ve kozmetik sektöründe kullanılan VG maddeleri ve de bir de tatlandırıcı bulunmaktadır. Buharkeyf.net firmasının sunmuş olduğu e- likitler arasından da bahsedilen oranlara uygun şekilde farklı çeşitlerini bulabilirsiniz. Likit tercihinize ve e- sigara markanıza göre ürün seçebilirsiniz.

 
Salt Likit Nedir?


Salt likit, diğer bir adıyla nikotin tuzu, son zamanlarda ön plana çıkmayan başlayan bir likit türüdür. Bu nedenle ülkemizde her yerde kolaylıkla bulunmuyor ama Buharkeyf.net adresi üzerinden birçok farklı seçeneğine ve boyutlarına ulaşabiliyorsunuz. Saltelektronik sigara likit, diğer e- likitlere göre bazı farklılıklara sahiptir. Yapısal olarak daha uçucu olduğu için, daha kolay şekilde buharlaştırılmaktadır. Boğaz vurumu açısından da daha kolay bir içime sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan çalışmalara göre, %30 oranında daha az bir sertlik değeri olduğu belirlenmiştir. Boğaz yakma ve benzeri bir sorunla da karşılaşmazsınız. Fakat nikotine oranla daha hafif olduğu için, günlük tüketiminiz karşısında biraz daha hafif kalabilir. Bu nedenle dengeleyerek kullanmalısınız.

E- Sigara Yedek Parça Çeşitleri

 


Elektronik sigaraların çeşidine göre farklı yedek parça ihtiyaçları da söz konusu olmaktadır. Buharkeyf. net sitesine baktığımız zaman, her parça için yedek satışı olduğunu görebiliyoruz. Her marka ve yapıdaki elektronik sigara çeşidine göre ürün bulunmaktadır. Daha çok tank dediğimiz şekilde e- sigara satışı yapılmaktadır. Bu tarz elektronik sigaralarda ise, mod, atomizer, coil, likit tankı ve drip tip şeklinde parçalar bulunmaktadır. Mod kısmı, bataryanın da dahil olduğu gösterge paneli vs. bulunduğu kısımdır. Atomizer ise, e- sigaranın ısınma işlevini yerine getirmesini sağlayan baş bölümüdür. Coil ise, pamuk ve tel aracılığıyla ısınıp likidin buharlaşması prensibinin gerçekleşmesini sağlayan kısımdır. Önemli bir işleve sahiptir. Likit tank ya da haznesi olarak adlandırılan kısım da bildiğiniz gibi, likit dolum alanıdır. Son olarak drip tip ise ağızlık kısmıdır. Buharkeyf.net üzerinden kullandığınız marka ve e- sigara yapısına tüm bu parçaların yedeğini kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar