Ekrem İmamoğlu’na KKTC’de büyük destek

Ekrem İmamoğlu’na KKTC’de büyük destek
11 Mayıs 2019 14:30

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ama gittiği her yerde 7’den 70’e herkes tarafından sevgiyle kucaklanıyor….

 

 

 

KKTC’de Türk mücadelesinin simge ismi Dr. Fazıl Küçük ve KKTC kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın kabristanlarını ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, burada da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. İmamoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile de bir araya geldi.

 

31 Mart seçimlerinde İBB Başkanı seçilen daha sonra ise YSK’nın tartışmalı kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, Kıbrıs’taki Türk mücadelesinin simge ismi Dr. Fazıl Küçük’ün ve daha sonra da KKTC kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın kabirlerini ziyaret etti.

 

imamoglu-denktas-ziyaret

Ekrem İmamoğlu, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın mezarını ziyaret edip, dua etti.

 

KKTC’li vatandaşlar İmamoğlu’na büyük sevgi gösterisinde bulundu.

 

imamoglu-kktc-2

İmamoğlu’nun yolunu kesen birçok vatandaş desteklerini iletti.

 

imamoglu-kktc-3

 

KKTC, CUMHURBAŞKANI AKINCI İLE BULUŞTU

 

Ekrem İmamoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile buluştu. İmamoğlu, misafirliğinden ötürü Mustafa Akıncı’ya teşekkür etti.

ekrem-imamoglu-1

Ekrem İmamoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüştü

 

İmamoğlu, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı ve saygıdeğer eşi Meral Hanım’a misafirperverlikleri için teşekkür ederim. 2 yıl yaşadığım KKTC’de ilgisini ve sevgisini gösteren herkese yürek dolusu sevgiler.” dedi.

 

imamoglu-kktc-4

imamoglu-kktc-3

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar