Ekonomik terör bizi vuruyor!

Ekonomik terör bizi vuruyor!
12 Mart 2017 11:35

Hindistan bir dinler ve diller mozaiğidir. Hindistan’da Kur’an-ı Kerim’e ilgi çok hızlı bir şekilde yayılıyor…

 

 

 

Numan ALADAĞ H&H YORUM

 

 

 

19’cu asrın sonlarında Müslüman sayısı 45-55 milyon arası idi. Verimli toprakları, stratejik önemi yüksek oluşu ve tarihi derinliği münasebetiyle sömürgecilerin hedefine oturdu ve Hindistan, İngiltere’nin kontrolü altına girdi. İngiltere, Hindistan’ı yıllarca, zalimce sömürdü. En ağır bir şekilde o bölgede yaşayan insanların nasıl küçümsenecek ve ihanet edilecekse insanları küçümsedi. Hindistan’nın en bereketli topraklarından üretilen doğal ürünleri, ülkeleri İngiltere’ye taşıdılar. Hem Hindistan’nın toprağını hem de insanları güncel ve anlık düşüncelerle sömürdü.

 

 

 

İngilizler Hindistan’ı terk ederken girdiği gibi çıkmadı. Girdiğinde Büyük Hindistan vardı. İngiltere Hindistan’ı terk ettiğinde Hindistan, Bangladeş, Keşmir ve Pakistan’ı bölerek, parçalayarak, birbirine hasım devletleri oluşturarak terk edip gitti.

 

 

 

Bu bölünme en çok Hindistan da ki, Müslüman, Türk asıllı Hindistan vatandaşların huzurunu bozdu ve aleyhine oldu. Dört parçaya bölünen Hindistan’da politika olarak ağızları bağlandı… İngilizlerin oluşturdukları ekonomik terör ve politikasından dolayı ayakta durulmayacak çirkince bir miras bıraktılar. Bu insanların fakirliğine fakirlik katarak Hindistan’nın en fakirleri onlar oldu.

 

 

 

Önem taşıyan bazı beyin güçleri Pakistan topraklarında kaldı. Bangladeş bir köşeye çekildi. Keşmir toprakları ise esaret bölgesi olarak ezildi. Asırlarca beraber olan kardeşçe yaşayan ve insani birikimi İngiltere’nin zalimce faaliyetleri yüzünden iki yılda kül oldu.

 

 

İslam aleminin ve Büyük Türk Milletinin, dünyanın bir çok bölgesinde uğradıkları zulümlere rağmen, İman kuvvetiyle İslami ve Türklük kimliklerini korudular. İslami kültür ve Türk kültürü hareketli tutuldu. Hindistan da, Müslümanlığın eda edilmesi konusunda, bir çok ünlü Din alimleri ve görevlileri vardı. Bu varlığı ve uygulamayı tarih de onaylıyor. Bugün Hindistan da, 200 000 000 (İki yüz) milyonun üzerinde Müslüman vardır. Bu rakamlara ulaşmanın, Mahatma GANDHİ’nin Müslümanlara olan saygı ve sevgisinin de önemi vardır. Ve ayrıca hiç bir engel ile karşılaşılmaması, Hindistan’ı sanayi ötesi toplum bir ülke yapmış ve bugün dünya da ki yerini almıştır.

 

 

 

Hindistan kökenli olup, dil ve coğrafya ayrımı yapılmadan İslam’a ve Müslümanlara mal olmuş, mezhep ve düşünce ayrıntılarında eriyip gitmemiş en önemli şahsiyetlerden birisi hiç şüphesiz Şeyh Ebu’l Hasen Ali en -Nedevi’dir. Hindistan’da doğup büyümüş, yazdıkları eserler Dünya İslam alemi kamuoyunca benimsenmiş bir şahsiyet olarak önümüzde durmaktadır. Hindistan da, bir çok İslam alimi vardır. Hindistan da, İslam tarihini incelediğiniz de, Cami, Medrese ve İslam kültürü ile ilgili eserleri gördüğünüzde hayret edeceksiniz. Camilerin ve türbelerin mimari yapısı İslam alemini gerçekten duygulandırıyor. İmkanı olan her Müslüman Türk vatandaşının, mutlaka Hindistan’ı ziyaret edip bu tarihi görerek incelemelidir.

 

 

Yabancı sermayenin Türkiye de ki, faaliyetleri:

 

 

11 Mart 2017 Cumartesi günü, Hollanda Devleti’nin, Türk dışişleri bakanına karşı kalleşçe uygulaması, Büyük Türk Milleti tarafından kabul edilemez. Bu kalleşçe saygısızlığa karşı Türk Milletinin, Hollanda ve Ermeni Diasporasına destek veren ülkelerin Türkiye de faaliyet gösteren ve başta gıda ve içecek sektörlerine ilgi göstermemeleri, en güzel tokat olup onlara haddini bildirmektir.

 

 

Yabacı sermaye, ERMENİ Diasporasına destek veren ülkeler başta olmak üzere, bu işin başını çekerek Türkiye de son yıllarda başta protein (Temel gıda) sektöründe akla hayale gelmeyecek şekilde yatırımlar yapmaktadır.

 

 

Asırlardan beri birlikte yaşayan Türk Milletine karşı çeşitli tezler ile denediler ve gereken cevabı aldılar. Bu sefer de, savaşsız işgal diye adlandırdığımız politika ile temel gıda sektörüne el atarak, İngilizlerin Hindistan da Müslümanlara karşı yaptıklarının aynısını uygulama hayalindedirler. Gıda sektörüne yatırım yapıp verimli topraklarımızda, protein ihtiva eden ve yetişen ürünleri kendi ülkelerine ihraç etme politikaları ilk sırayı almaktadır.

 

 

Türk vatandaşının iyi bilmesi gerekir ki, yabancı sermaye ülkemize yatırım değil, kendi protein (Temel gıda) hammaddesini teminat altına alma düşüncesinden başka amaçları yoktur. Mardin-Nusaybin ilçesi çok yakın bir zamanda Cenab-ı Allah nasip ederse, Fırat suyu Nusaybin topraklarını sulayacak ve Nusaybin Ege, Çukurova ve Akdeniz topraklarında ne yetişiyorsa orada da aynı şeyler yetişecektir. Kadirşinas Nusaybin halkı, stratejik önem taşıyan bu işin bilincinde midir?

 

 

Ermeni Diasporasına destek veren ”İhanet şebekesi” ülkelerin, Nusaybin da, toplumu ırkçılıkla tahrik ederek olaylar yaratıp, halkı göçe zorlayıp ve dikkat çekmemek için, o ülkelere aracılık yapacak kişileri maddiyatla memnun edip, sonra araziyi kendi üzerine alıyorlar. Allah korusun, böylece Altın yumurtlayan o güzelim mübarek Nusaybin ovasını savaşsız ele geçirmek tek amaçları olduğunun bilincinde olmamız gerekir!

 

 

Özetleyecek olursak, Hindistan’a yapılan zulmün aynısını Türkiye de uygulama hayalindedirler. Bu duygu ve düşüncede olanların, FETÖ denen Riyakar terör örgütünü aracı olarak kullanılmaya çalışıldı ama, 15 Temmuz da ki, Büyük Türk Milletinin, birlik-beraberliği, o Riyakarlara haddini bildirildiğini unutmamalıdırlar?

 

 

ÖNERİ:

 

 

11 Mart 2017 Pazar günü Hollanda’nın yaptığı ihanetliliği ve diğer ”İhanet şebekesi” dış güçlerin, hayal edip göz diktikleri topraklarımızı, savaşsız işgal düşüncelerinin kursaklarında kalabilmesi için; her Türk vatandaşının, ERMENİ Diasporasına ve bölücü terör örgütlerine destek veren ülkelerin ürünlerine ilgi göstermemesi büyük önem taşımaktadır! Bazı ülkeler, Türkiye de faal vaziyette olup üretim yapan Protein (Gıda) sektörlerini satın alarak, aynı marka ile sanki %100 Türk sermayesi (yerli malı) imiş gibi faaliyet göstermektedirler.

 

 

Satın almadan alacağınız ürünlerin sahibi kimdir ve hangi ülkeye aittir araştırmasını İNTERNET’ten yapın. Sonra kararınızı verin. Yabancı sermayenin Türkiye de ki, başta gıda ve içecek ürünlerine ilgi göstermeyip almadığınız zaman, o ”İhanet şebekesi” ülkelere savaşsız en güzel cevap olacaktır.

 

 

Zamanın Maliye Bakanı (Başbakan Yard.) Mehmet Şimşek’in dediği gibi; ”Yolsuzluk Yapanın Allah Belasını Versin.” bu özdeyişe, ”Göz yumanların da Allah belasını versin” özdeyişini eklersek Şimşek’in özdeyişi tamamlanmış olur. Türkiye de %100 Türk sermayeli olan tesisleri batırmak için, haksız yere RAF kiralaması bedelini alanların da, ”Allah Belasını Versin”inşallah. RAF bedeli kiralaması, Türk sanayicisi için, stratejik önem taşımaktadır. Bu işe terör örgütlerine destek verenlerin, Başbakan Binali Yıldırım’ın: ”Gün dostunu Düşmanını Tanıma Günüdür” seslenişi, madem ki samimi ise o zaman, bu konuya Maliye Bakanlığının acilen el atma talimatı gerekmiyor mu?

 

 

RAF terörünü uygulayanların yabancı sermayeli binlerce mağaza sahibi olması dikkat cekicidr. RAF terörü uygulamasının devam etmesi, Türk sanayicisinin ve Milletinin ekonomik darboğaza sürüklenmesi demektir. ALLAH korusun. Ekonomik terör örgütleri, sessiz sedasız bu şekilde daha çok güçlenir. Eğer ki, iddialarımızda yalnışlıklar ve iftira var ise, RAF kiralama terörleri, çıkıp Türk kamuoyunun huzurunda desinler ki, bize iftira atıp hizmetimizi hazmedemiyorlar, cevabını versinler…

 

 

RAF kiralama terörünü uygulayanlara öneri: Ürün başına x x x kadar lira RAF kiralaması verirsen senin ürünlerini satarım diyerek, Türk sanayicisinin ürünlerini satmaya zorlayanların da, Mehmet Şimşek’in dediği gibi; ”Allah Belasını Versin” diyebiliyorlar mı?

 

 

Cenab-ı Allah, Vatanımızı ve Sanayicimizi, Ekonomik ve raf terörü zulmü ile, ihanet eden ülke ve ticari kurumlarn şerrinden korusun. AMİN Velhamdullillahirabbilalemin.

 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cümle Vatan Şehitlerimizi Rahmet, Gazileri minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar


Yazarın Son Yazıları:
Türk jandarmasının tarihsel gücü
Kolonya ile cilt temizliğindeki sakıncalar
Kalp-damar sağlığınız için oğul otu