Düzeltme ve cevap-1

Düzeltme ve cevap-1
5 Aralık 2017 19:09

http://www.halkinhabercisi.com/chp-cankaya-ilce-adayi-dombra-dinlerken URL adresinde yayınlanan “CHP Çankaya ilçe adayı Dombra dinlerken…” !” başlıklı haberde müvekkiller Özgür Savaş ÖZÜDOĞRU ve E-Berk Makina Metalurji İnşaat Turizm Danışmanlık İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kişilik haklarını ve ticari itibarını zedeleyici, gerçekler saptırılarak; müvekkilimin kardeşi Devrim Bora ÖZÜDOĞRU’ nun adaylığını baltalamak için yayın yapılmıştır.

 

 

 

İlgili haberlerin tamamı, Özgür Savaş ÖZÜDOĞRU ve E-Berk Makina Metalurji İnşaat Turizm Danışmanlık İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ile ilgili olup; abisinin başarısını kutlamaya gelen Devrim Bora ÖZÜDOĞRU, maksatlı olarak yıpratılmaya çalışılmıştır. Keza aynı konu ile ilgili diğer haberler için Sulh Ceza Mahkemesi, erişim engeli kararı vermiş olup; ilgili haber bu karara rağmen tekrar yayımlanmıştır. Yine kanuna aykırı bu haberin de engellenmesi için Sulh Ceza Mahkemesine şikayette bulunulmuştur.

Müvekkil Özgür Savaş ÖZÜDOĞRU, müvekkil E-BERK Makine Metalurji İnş. Turz. Danışmanlık İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş’nin hissedarı olup; müvekkiller yasal mevzuata uygun olarak ticari faaliyetlerini sürdürmekte, ülkemizin tünelcilik sektöründe öncülüğünü yapmaktadır.

Müvekkil, tamamen kendi çabası ve imkanlarıyla Türkiye’nin ilk Tünel Açma Makinesi (TBM)ini üretmiş olup; ilgili TBM’in üretimi projesi için TÜBİTAK’a başvurmuş ve başvurusu reddedilmiştir. Müvekkil 20 yaşında yeni mezun bir mühendis olarak başladığı iş yaşamına kendi azmi ve bilgisi ile şirket ortağı olmuş, daha sonra ise Türkiye’de ilkleri gerçekleştirmiş ve sektöründe öncü olmuştur.

Müvekkil şirket, sektöründe bilimsel ve teknolojik olarak öncü şirket olup; Ar-Ge ve teknolojik gelişmelere verdiği önem nedeniyle gün geçtikçe büyümüş ve büyümeye devam etmektedir. Müvekkiller ülkemiz siyasetçileri ile yakın ilişkide bulunmadığı gibi, böyle bir ilişkiye de ihtiyacı bulunmamaktadır. Müvekkil şirket tarafından hiçbir devlet desteği alınmadan, Türk mühendisleri ile, Türkiye’nin ilk yerli üretim tünel açma makinesi (TBM) üretilmiş olup; ilgili tünel açma makinesinin açılışına, ülkemiz için bu denli önemli bir başarı olması nedeniyle, haberde bahsi geçen siyasilerin yanında çeşitli siyasi parti mensupları, sanayiciler ve iş adamları da davet edilmiştir. Üst düzey siyasilerin de açılış törenine katılması nedeniyle devlet töreni yapılmıştır. Törende çekilen fotoğraflar izinsiz olarak ve maksadının dışında çarpıtılarak kullanılmıştır.

Müvekkilin sayın Zafer ÇAĞLAYAN’a, bakanlığı döneminde üye olduğu dernek faaliyeti kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretin, yakın bir ilişki olarak gösterilmeye çalışıldığı haber açıkça müvekkilin kişilik haklarını ve ticari itibarını zedelemektedir. Açıkça belirtmek isteriz ki müvekkilin başarıları bilgisi, tecrübesi ve Ar-Ge faaliyetlerine verdiği önemden kaynaklanmakta olup; müvekkilin herhangi bir siyasi, bürokrat ve sair kişilerle yakın ilişkisi bulunmamakta, böyle bir yakınlığa ihtiyaç duymamaktadır.

Müvekkil Özgür Savaş ÖZÜDOĞRU’nun eşi yurtdışında eğitim almış olup; IMF gibi ulusal ve uluslar arası kurumlar bünyesinde görev almış, parlak bir kariyere sahiptir. Halihazırda Maliye Bakanlığı Genel Müdürü olarak görev yapmakta olup; nikah şahitliğini Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’in yapması oldukça doğaldır. İlgili nikahı Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanı kıymış olup; nikah törenine çeşitli partiden çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve sanayici katılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Özgür Savaş ÖZÜDOĞRU ve E-BERK Makine Metalurji İnş. Turz. Danışmanlık İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş vekili Av. Senem Ülküm YILMAZEL

SONUÇ VE TALEP: Yukarıda arz etmiş olduğumuz nedenlerle; Basın Kanunu m. 14 gereği iş bu ihtarnamede belirtilen düzeltme ve cevap metnini www.halkinhabercisi.com adresinde yayınlamanızı talep eder, 3 gün içerisinde yayınlanmadığını takdirde yasal haklarımızı kullanacağımızı, yapmış olduğunuz haberler nedeniyle tüm hukuki ve cezai haklarımızı kullanacağımızı saygılarımızla ihtar ederiz.06.12.2017

Saygılarımızla.

Keşide Edenler Vekili Av. Senem Ülküm YILMAZEL

EK                          :

Onanmış vekaletnameler

 

Sayın noter, 5 nüsha olarak düzenlenen iş bu ihtarnamenin bir nüshasının APS ile muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, tebliğ şerhini havi bir nüshasının tarafıma iadesini rica ederim.

Keşide Edenler Vekili Av. Senem Ülküm YILMAZEL

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar