Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanabilirsiniz

Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanabilirsiniz
25 Temmuz 2018 16:20

Modern estetik, plastik cerrahi sayesinde dökülen saçlarınızı geri getirebilirsiniz. izmir saç ekimi merkezleri FUE, FUS, FUE-Z gibi çeşitli yöntemler ile saç ekimi gerçekleştirmektedir.

 

 

Son yıllarda saç ektiren kişi sayısında müthiş bir artış gözlemlenmekte. Bunun nedeni; eskiye nazaran çok daha kalıcı ve acısız şekilde gerçekleştirilmekte. Lokal anestezi ile ekim yapılacak bölge uyuşturuluyor ve saçların dökülmediği bölümlerden alınan saç kökleri grefler halinde saç derisine yerleştirilmektedir. Bu işlem farklı metotlar ile gerçekleştirilebilmekte. Ülkemizde uygun fiyatlar ile saç ekimi yapıldığı için yurt dışından sırf saç ektirmeye gelen insanlar vardır. İyileşme sürecinde ağrı hissedilmemesi ve kalıcılığın %80 civarında olması nedeniyle pek çok kişi saç ektirmektedir.

Dökülen saçlarınızı geri getirmek için Ankara saç ekimi merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’de saç ekim fiyatları yönteme göre ve operasyonu gerçekleştiren ekibe göre değişse de ortalama 4.000 TL ile 12.000 TL arasındadır. Fiyatı saç ekilecek alanın genişliği de belirler. Ekim için ense bölgesindeki saç kökleri kullanılır. Çünkü ense bölgesindeki saçların dökülmesi neredeyse imkansızdır. Buradaki kökler alınsa bile kendilerini yenilerler. Grefler şerit şeklinde veya öbek öbek alınırlar. Saç ekimi sonrasında hastaların birkaç gün başlarını sudan ve güneşten korumaları gerekmektedir. Yaraların hızlıca iyileşmesi için deri bakım merhemleri kullanılır. En fazla bir ayda, genellikle iki haftada saç ekimine dair kafa derisinde hiçbir iz kalmaz. İki ay içerisinde de yeni saçlar uzar ve normal bir görünüm alır.

Saç ekim operasyonları için tercih edeceğiniz kliniği iyice araştırmalısınız. istanbul’daki saç ekimi merkezleri arasında çok kaliteli firmalar vardır. Uzman doktorlar tarafından yapılan operasyonlar sonrasında bir ömür boyu kullanacağınız, karizmanızı arttıracak sağlam ve sağlıklı saçlarınız olur. Ancak bu işi suiistimal eden ve merdiven altı olarak tabir edilecek şekilde yapanlar da vardır. Operasyon yapılacak merkez hakkında araştırma yapıp daha önce saç ektirmiş kişilerin yorumlarını almak önemlidir. Eğer kalitesiz ve sağlıksız işlem yapılırsa kafa derisinde kalıcı izler oluşabilir ve var olan saçlar da yitirilebilir. Yinede ülkemizde pek çok kaliteli estetik, plastik cerrahi kliniği vardır, bu kliniklerden bir tanesi tercih edilebilir.

http://www.korkmazhaber.com

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar