Doğan Taşdelen tarafından açılan tazminat davası reddedildi!

Doğan Taşdelen tarafından açılan tazminat davası reddedildi!
8 Şubat 2019 14:14

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 20 Eylül 2015 tarihinde sağ bacak pelvis kemiğinden ateşli silahla vurulduğu iddiasıyla sitemizde yayınlanan haberlerle ilgili Yönetim Kurulu Başkanımız İlyas Güven Eroğlu ve Genel Yayın Yönetmenimiz Gökçe Barutcu hakkında Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşelen suç duyurusunda bulunmuştu.

 

 

 

Ankara 9. Asliye Ceza Mahkemesi 2016/276 ESAS numarası ile açılan ceza davasında 25.09.2018 tarihinde yapılan karar duruşması ile “Gerekçesi ekli kararda açıklanacağı üzere İlyas Güven Eroğlu ve Gökçe Barutcu hakkında açılan kamu davasında Alper Taşdelen’le ilgili haber sitemizde vurulma iddialarıyla ilgili yapılan haberlerin suç oluşturmadığı gerekçesiyle CMK 223/2-e maddesi uyarınca İlyas Güven Eroğlu ve Gökçe Barutcu için ayrı ayrı beraatlerine karar verilmiştir.” denilmişti.

 

 

Aynı haberle ilgili Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen de Halkın Habercisi Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Güven Eroğlu ve Genel Yayın Yönetmenimiz Gökçe Barutcu hakkında manevi tazminat davası açmıştı.

 

 

Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesi 2016/269 ESAS numaraı ile açılan tazminat davasının bugün görülen duruşmasında “Ayrıntıları gerekçeli kararda açıklanacağı üzere davanın reddine karar verildi.” denildi.

 

 

111

Yorumlar

Yorumlar