Davutoğlu’nun partisi geliyor!

Davutoğlu’nun partisi geliyor!
29 Eylül 2019 09:42

AK Parti’den istifa eden ve parti kurmak için kolları sıvayan eski başbakan Ahmet Davutoğlu, 18 Ekim’de Manisa’da konuşacak. Davutoğlu’nun Manisa’da “tarihi bir konuşma” yapacağı belirtildi.

 

 

Mehtap Gökdemir/ Tarafsız Haber Ajansı

 

 

YENİ PARTİ İÇİN GÖZLER DAVUTOĞLU’NUN MANİSA’DA YAPACAĞI KONUŞMADA

 

 

AK Parti’den istifa ettikten sonra Davutoğlu, ilk saha konuşmasını Manisa’da yapacak. Davutoğlu, 18 Ekim’de Manisa’da olacak. Davutoğlu’nun Manisa’da “tarihi bir konuşma” yapacağı ve süreçle ilgili açıklama yapabileceği ifade edildi.

 

 

“SON AŞAMADAYIZ”

 

 

Davutoğlu’na yakın kaynak parti çalışmalarına ilişkin, “Son aşamadayız. Şekillenme devam ediyor. Biz çıkışımızı yapacağız en kısa zamanda. Program, Tüzük bitme aşamasında” dedi.

 

 

GELİŞMİŞ ÜLKELERİN TÜZÜKLERİ İNCELENİYOR

 

 

Davutoğlu’na yakın kaynak, “Tüzük yalnız Türkiye değil, gelişmiş ülkelerin partilerin tüzükleri dahi inceleniyor. İyi bir ekip yoğun bir şekilde çalışıyor” ifadesini kullandı.

 

 

DAVUTOĞLU İKİ AYRI OFİSTE ÇALIŞMALARINI YÜRÜTÜYOR

 

 

Davutoğlu çalışmalarını iki ayrı ofiste yürütüyor. Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri Ankara’da Beysukent’teki ofiste; Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı günleri de İstanbul’da Levent’teki ofisinde çalışıyor.

Hem Ankara hem İstanbul’daki ofislerin çok yoğun bir şekilde ziyaretçi akınına uğradığı belirtildi.

 

 

“TÜM İLLERDE ÇEKİRDEK KADROLAR OLUŞTURULUYOR”

 

 

Partinin kuruluş takvimine ilişkin de, “Kısa zamanda sonuçlanır” ifadesini kullanan Davutoğlu’na yakın kaynak, “Biz tabanda da teşkilatlandık. Tüm illerde çekirdek kadrolar oluşturuluyor. İnce eleyip sık dokunarak bu kadrolar oluşturuluyor. Güçlü bir teşkilatlanma çalışması var” ifadesini kullandı.

 

 

TEŞKİLATTA YER ALACAKLARDA ARANAN KRİTERLER

 

 

Davutoğlu’na yakın kaynak teşkilatları oluştururken dikkat ettikleri kriterleri de şöyle anlattı:

“Şimdiye kadar şaibeye bulaşmamış, dürüst, istikameti düzgün, geçmişte siyasette yapmış da olabilir, yapmamış da olabilir, çevresinde sevilen, sayılan, saygınlığı olan, ismi herhangi bir yerde şaibeye bulaşmamış, istikameti düzgün insanlarla yürümeye çalışıyoruz.”

 

Fotoğraf: EPA

 

https://www.tarafsizhaberajansi.com/2019/09/28/davutoglunun-partisi-geliyor/

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar