Cumhur İttifakı’nda Millet Bahçesi çatlağı!

Cumhur İttifakı’nda Millet Bahçesi çatlağı!
17 Ekim 2020 09:55

Karabük Belediye Meclisi’nin Ekim ayı son toplantısında Millet Bahçesi ve konut projesi oylamasında AKP ile MHP gurubu arasında ipler koptu.

 

 

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre Karabük Belediyesi Meclisi’nde yapılan toplantıda gündem dışı gelen Millet Bahçesi ve konut projelerinin oylamasına MHP, CHP ve İYİ Parti destek verirken AKP’li üyeler çekimser kaldı.

Ancak konunun gündeme alınması ve belediye encümenine yetki verilmesi oylaması AKP’nin 10 red oyuna karşı 12 evetle kabul edildi.

AKP’lilerin, daha önceki oturumlarda kendilerinin meclise getirdiği havaalanı projesine MHP’lilerin destek vermemeleri üzerine böyle bir tutum sergiledikleri iddia edildi.

Birkaç gün sonra basın açıklaması yapan AKP’li meclis üyeleri Belediye Başkanı Vergili’yi kamuoyunu yanıltmakla suçlayarak, “07.10.2020 tarihindeki meclis toplantısında AK Parti Meclis üyeleri olarak TCDD’nin etrafının millet bahçesi olarak düzenlenebileceği yönünde görüş beyan ettik. Fakat Rafet Bey bu sözü de çarpıtarak kendisinin TCDD’nin etrafını, AK parti Meclis üyelerinin ise Kartaltepe bölgesine millet bahçesi yapılmasını teklif ettiği şeklinde bilerek yanlış beyanda bulunmuştur. Meclis toplantısının kamera kayıtlarında bu görüntü mevcuttur. Meclis toplantısının kamera kayıtlarının sansürsüz ve montajsız şekilde Karabük halkı ile paylaşılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

GÜNDEM DIŞI GELİNCE ANLAMIYOR MUSUNUZ?

 

AKP’nin açıklamalarına yerel televizyon kanalında (BRTV) cevap veren Belediye Başkanı Rafet Vergili, kendileri dışında ki partilerin meclise şartlı geldiklerini ve muhalefet yaptıklarını söyleyerek, “Her şey son dakikaya kadar meclise gelebilir. Gündem harici olunca bunun gündeme alınmasını oylarsın. Sonra gündeme alınca tartışırsın. Bu arkadaşlar sürekli olarak meclisteki çalışma yapısından rahatsız niye onun da sebebi belli değil. Gündem dışı geliyor da bu bize dayatma. Neresi dayatma? Hayır dersin oylama da geçer gidersin. Bu benim 3. dönemim ben bu döneme kadar bu kadar mantıksız kararlar alan bir meclis görmedim. Örneğin bir yeri satıp başka bir işi yapacaksın. Hayır burayı satamazsın ne demek? O zaman öbür işi de yapamazsın demek. Sen, bunu satma şu finansmanı kullan diyebilirsin. Tecrüben, bilgin varsa çözüm üretirsin. Bir daha onların meclis toplantısına da gitmeyeceğim. Neymiş gündem dışı gelmiş. Kardeşim gündem dışı gelen maddeyi sen okuyunca anlamıyor musun ? Türkçe yazmıyor mu orada? İngilizce veya Fransızca mı yazıyor? El altından mı sokuyoruz bunu yani. Okursun şurası şöyle olsun dersin düzeltilir ondan sonra oylarsın. 3 parti de aynı” dedi.

Yorumlar

Yorumlar