Çıkamıyorum

Çıkamıyorum
3 Aralık 2018 18:30

Yarın okulun ilk günü. Annem ve babamda hem bir telaş, hem de anlayamadığım bir burukluk. Annemle birlikte yaptık banyomuzu, okula tertemiz gidilmeliymiş. Çıkınca annem teker teker ördü saçlarımı. Canım yandı biraz saçlarımı örerken. Ne gerek vardı, ben çok seviyorum bukle bukle sarı saçlarımı… En sevdiğim tokalarımı taktı başıma. Babam arabamı yıkadı o sırada, tertemiz oldu. Tek bir toz dahi olmamalı herhalde.

 

 

 

Ali ULUŞAHİN H&H YORUM

 

 

Ama benim aklım arkadaşlarımda. Bir sürü yeni arkadaşın olacak demişti abim. Kimler olacaktı acaba? Onlar da benim gibi heyecanlı mıydı? Erkekler mi çok acaba kızlar mı? Bir sürü soru var kafamda. Ya öğretmenim. Nasıl biri acaba? Çok mu sever acaba beni? Ben onu çok seveceğim ya, o da sever herhalde…

 

Okul nasıl bir yer acaba. Eminim eğlenceli bir yerdir. Bu kadar çok çocuk her sabah erkenden kalkıp gittiğine göre… Benim daha önce hiç arkadaşım olmadı ki, ben çok seveceğim arkadaşlarımı… Keşke okula bebeklerimi götürebilseydim. Arkadaşlarımla oynardık. Olsun boya kalemlerim, çantam hepsi hazır. Resim yaparız biz de.

 

Okul kıyafetimi çok sevdim. Renklerine bayıldım. Hadi sabah olsun artık…

 

Erkenden uyandım sabah, zaten uyuyamadım ki heyecandan. Kahvaltıdan sonra giyindim okul kıyafetlerimi.. Annem ve babam ile birlikte bindik arabamıza. Şimdi doğru okula..

 

Annem sürekli tembih ediyor: “En ufak bir ihtiyacın olursa öğretmenine söyle olur mu?” Aman ne olacak ki… Okul güzel bir yer sonuçta…

 

Babam tam okul bahçesinin önünde durdurdu arabayı. Annem indirdi beni. Bahçeye girdik. Herkes bana bakıyor. Belli ki şimdiden sevdiler beni.

 

Sıraya girdik, bir sürü benim gibi çocukla birlikte. Ben en öndeyim. Bir amca konuşma yaptı. Müdürmüş. Müdür ne demek ki? “Yeni evinize hoş geldiniz” diyor. Bu fikri sevdim, artık evimdeki gibi mutlu olacağım burada.

 

Öğretmenimiz çok tatlı. Hemen başımı okşadı, öptü beni. Demiştim sevecek diye. Şimdi anne baba ile vedalaşma zamanı. Biraz garip bir duygu ama ben mutluyum. Sınıfımıza gidecekmişiz şimdi. Hem daha arkadaşlarımla tanışmadım ki.

 

Tüm arkadaşlarım koşarak çıktılar merdivenlerden sınıflarımıza… Ama… Ama…. Ben nereden çıkacağım??? Arabam merdivenden çıkamaz ki? Babaaaa… Babaaaa…. Çıkamıyorum…

 

 

unnamed

 

 

Ali ULUŞAHİN Twitter

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar


Yazarın Son Yazıları:
Çıkamıyorum
CHP’den CHP’yi ihraç ettiler
Suağacı nedir bilir misiniz? Cumhuriyetin öğretmenlerine saygılarımla..