Çiftlik Bank CEO’sunun yengesi tutuklandı

Çiftlik Bank CEO’sunun yengesi tutuklandı
22 Mart 2018 21:58

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında akşam saatlerinde 2 kişi daha tutuklandı. Tutuklananlardan biri Mehmet Aydın’ın yengesi Hava Aydın olurken diğer kişinin de firma yöneticilerinden biri olduğu öğrenildi.

 

 

 

Sakarya Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlik Bank’a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında operasyonlar sürüyor. Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin İstanbul ve Bursa’da eş zamanlı düzenlediği operasyonda şirket CEO’su Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın’ın eşi Hava Aydın ve şirketin yönetim kurulu üyesi S.Y gözaltına alındı. İki kişi getirildikleri Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Hava Aydın’ın, Mehmet Aydın’a ait farklı bir şirketle bir dönem bağlantısı olduğu öğrenildi.

 

TUTUKLU SAYISI 9 OLDU

 

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Taraklı Kaymakamlığı’nın talebi üzerine başlattığı soruşturma kapsamında Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın, şirket yöneticisi Cemal Çolak, H.T., Ü.G., S.A., S.A. ve E.T tutuklanmıştı. Hava Aydın ve S.Y. ile birlikte tutuklu sayısı 9’a yükseldi.

 

 

DHA

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar