CHP’yi karıştıracak iddia! Kaftancıoğlu: Tuncay Özkan’ın seçilmemesi için elimden geleni yaptım

CHP’yi karıştıracak iddia! Kaftancıoğlu: Tuncay Özkan’ın seçilmemesi için elimden geleni yaptım
29 Temmuz 2020 08:25

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6.kez koltuğa oturduğu ve Parti Meclisi (PM) ile Yüksek Disiplin Kurulu’nun (YDK) da belirlendiği 37.Olağan Kurultayın yankıları sürüyor.

 

 

Kurultayda İzmir cephesinde gündeme damga vuran bir gelişme yaşanmış, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan bir önceki kurultayda liste delerek girdiği PM’nin bu kez Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer almasına rağmen dışında kalmıştı.

 

 

Özkan’ın liste dışı kalması sürecinde İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu önderliğinde sıkı bir muhalefet yapıldığı ve İzmir Milletvekili’nin çizik operasyonuna maruz kaldığı iddia edilmişti.

 

 

Gazeteci İsmail Saymaz Haber Global TV’deki yayında konu hakkında Kaftancıoğlu ile yaptığı konuşmayı aktardı.

 

 

Buna göre Saymaz’a konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kurultayda alternatif bir liste çıkardıklarını açıkladı.

 

 

Kaftancıoğlu’nun Saymaz’a yaptığı açıklamada, “Evet biz bu listeyi hazırladık. Bu listede Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan yok. Neden yok? Çünkü onların girmesini istemedik ve onların seçilmemesi için elimden geleni yaptım.” ifadelerini kullandığı bildirildi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar