‘CHP’ye sızan HDP’li’

‘CHP’ye sızan HDP’li’
17 Ocak 2018 09:45

CHP’nin en büyük il örgütünün başına getirilen Canan Kaftancıoğlu çok tartışılıyor, tartışılacak da… Sanal alemde yayımladığı mesajlarına bakınca onun CHP’ye HDP’den sızdığı belli oluyor. Çünkü, dili PKK ideologlarının dili. İşte yazdıklarından birkaçı:

 

 

Rıza Zelyut / Aydınlık

 

 

“CHP’yi BDP ile aynı yola girdi diye eleştiren gerzekler, yol doğru yol, ona bak sen.”

(BDP: PKK’nın bir önceki partisi Barış ve Demokrasi Partisi)

“Devlet katil değil, seri katil!”

“HDP milletvekillerinin vahşice gözaltına alınması parlamenter sistemin açıkça ilga edilmesidir.”

“Tarihte bugün: Ermeni soykırımı başladı.”

 

 

KILIÇDAROĞLU YAZDIRDI

 

 

Bunları yazan; Atatürkçüleri de aşağılayan Canan Kaftancıoğlu olsa da ilham kaynağı farklı birisi. O, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldığı işaretler üzerine yolladı bunları. Yani bu milleti aşağılayan, devleti katil gösteren, PKK’nın siyasal ayağı isimlere ve ideolojiye arka çıkan iletileri yazan gerçek isim Kılıçdaroğlu’nun ta kendisidir.

 

 

CHP’deki herkes, Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye politik destek verdiğini; adalet kavramına sığınarak da FETÖ’cülere arka çıktığını biliyor. Partide yaşamak isteyenler de kendilerini bu politikaya uyarlıyorlar.

Cemal Canpolat, PKK-FETÖ destekçiliğinde Kılıçdaroğlu’nun isteklerini yeterince yapamadığı için devre dışı bırakıldı. Şu anki CHP’nin köşe başlarını tutan zihniyet bu…

Önemli bir bilgi: “Dersim” kavramını politikaya sokanlar, Tuncelililer değil, bu bölgeye sızan PKK’lılardır…
deniz
BAYKAL’A ÇAKANLARDANMIŞ

 

 

CHP sözcüleri, Kobane sevdalısı bu bayanı AKP’nin kıskandığını söylediler ya kargalar bile gak gak güldüler. AKP’lilerin en büyük camiyi yapma palavralarını eleştirmek isterken bunu, “en büyük penis” ile kıyaslama sorumsuzluğuna düşen bayan Kaftancıoğlu gibi tiplerin AKP karşısında en küçük bir şansı yok.

 

 

Bu bayanın Deniz Baykal’a kurulan kaset kumpasıyla ilgili olarak yazdıkları; onun Kılıçdaroğlu ile sıkı bağını da gösteriyor: “İstifa etmek için tek gerekli koşulu porno kaset olarak gören siyasetçiler. Dışarıdaki performansınız yatak performansınızdan daha önemli!!!”

Halk TV böyle bel altı tivitler atan militan Kobane’ci bayan Kaftancıoğlu ile ilgili olarak haber yapmış ise hata mı etti?

4 yıl önce bu tiplerin partide tepeye çıkartıldığını görünce ayrıntılı bir dilekçe yazarak istifa etmiştim CHP’den… Bu CHP artık bizlerin bildiği tanıdığı o CHP değil…

 

 

AKP, İSTANBUL’U RAHAT KAZANIR

 

 

Yerel yönetim seçimlerine CHP, İstanbul’da işte böyle seçkinci ve küstah bir tipin yönetiminde girecek. İstanbul halkının karşısına bu Canan hanımla çıkacak olan CHP; halktan hangi yüzle oy isteyecektir?

Domuz yemeyi marifet gibi göstermek midir halkçılık? Canan Kaftancıoğlu’nun Türk olmayı horlamasına mı oy verecek bu millet? Atatürkçüleri hafife alan tavrına Kemalist çoğunluk, “İyi ettin!” mi diyecek? Sıradan vatandaş, HDP terörüne arka çıkan birisini İstanbul’a yönetici yaptığı için CHP’ye mi koşturacak?

Kiminle kazanacak İstanbul’u bu Yeni CHP? Ermeni soykırımı yaptık diyerek bu millete küfreden yeni başkanıyla mı? Yoksa referandumda bile hayır demeyen Fetullahçılarla mı?

 

 

 

Eminim ki AKP Lideri Erdoğan, her Cuma namazında, “Allah’ım 2019 seçimlerine kadar CHP’nin başından Kemal Kılıçdaroğlu’nu ayırma!” diye dua ediyordur.

AKP Lideri, dün Meclis’teki konuşmasında nasıl da keyfliydi… Nasıl da vuruyordu CHP’ye… Ve normal bir vatandaş ona hak vermesinde ne yapsındı?

İşte buraya yazıyorum: Bu Kılıçdaroğlu; Erdoğan’ı bu ülkeye başkan seçtirmeden CHP’nin başından ayrılmayacaktır.

 

 

https://www.aydinlik.com.tr/chp-ye-sizan-hdp-li-riza-zelyut-kose-yazilari-ocak-2018

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar