CHP’nin grup kararı: Muharrem İnce, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı oldu!

CHP’nin grup kararı: Muharrem İnce, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı oldu!
4 Mayıs 2018 10:17

CHP, Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin 24 Haziran’da cumhurbaşkanı adayı olması için grup kararını aldı.

 

 

CHP’li vekiller, Ankara’da Türkiye Barolar Birliği’nde düzenlenen kapalı toplantıda Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığını oyladı. CHP’nin tüm vekilleri İnce’nin lehine karar verdi. Böylece İnce, uzun zamandır istediği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yarışma fırsatını doğum gününde elde etti.

Toplantıdan İnce kararının çıkmasının ardından Twitter’da ‘#İNCEdenDemokrasiGelecek’ etiketi, Türkiye gündemine girdi.

 

 

‘SARAY BİZİ BOZAR, BİZ KÖYLÜ ÇOCUĞUYUZ’

 

 

İnce toplantı çıkışında gazetecilere, “Ben size dün mesajı vermiştim. ‘Zamanı gel-ince her şey güzel olacak’ demiştim. Genel başkanımız açıklayana kadar bekleyin” dedi.

Gazetecilerin, “Saray mı Çankaya Köşkü mü?” sorusuna İnce “Biz köylü çocuğuyuz. Saray bizi bozar” yanıtını verdi.

KILIÇDAROĞLU: TARİH YAZACAĞIZ

 

 

Kılıçdaroğlu, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce ile ilgili ilk değerlendirmesini “Tarih yazacağız” diyerek yaptı.

Ana muhalefet partisi, Muharrem İnce’nin ismini bugün saat 10.00’da açıklayacak. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’ndaki aday tanıtım toplantısına, İnce ile birlikte katılacak olan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu bir konuşma yapacak.

CHP’nin cumhurbaşkanı seçim kampanya süreci de yine bugün başlıyor. Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerine gönderilen yazıda, kampanya başlangıç yerinin 1. TBMM binasının önü olduğu belirtildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar