CHP’nin en genç delegesinden de tepki

CHP’nin en genç delegesinden de tepki
12 Temmuz 2018 09:29

CHP kurultayının en genç delegesi 20 yaşındaki Mehmet Emin Altunses’de bir video paylaşarak CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu.

 

 

 

H&H ÖZEL

 

 

Mehmet Emin Altunses, Kılıçdaroğlu’nu ve yönetimini istifaya davet edip en kısa sürede kurultayın toplanması çağrısında bulundu.

 

İşte CHP kurultayının en genç delegesi Mehmet Emin Altunses’in o videosu;

CHP Bursa Kurultay delegesi Sinan Çiftçi ise yaptığı açıklamada:

 

“Partimizin oyları her geçen seçimde aşağı düşmektedir. Eskiden %25’lere sevinecek noktadayken bugün parti yöneticileri %22’yi başarı sayar bir noktaya geldi.Kaybedenin başarılı, kazananın ise başarısız sayıldığı ve adeta aklımızla alay edilen bir tablo ile karşı karşıyayız. CHP her geçen gün eriyip gitmektedir.Her zamankinden daha fazla değişime, dönüşüme yeni bir kadroya ve umuda ihtiyaç var. Sayın Genel Başkan ve yönetimini istifa etmeye, acilen olağanüstü kurultayı toplamaya davet ediyorum. Sayın Genel Başkanı partinin önünü açmaya davet ediyorum.

CHP’li gençler, bayrak asmak afiş ve broşür dağıtmakla görevlendirilirken Saadet Partili bir genç CHP kontenjanından milletvekili seçildi. Tablonun vahimliğini düşünebiliyor musunuz? CHP’de değişim şart ve kaçnılmazdır.

50 günlük kısa bir kampanyada partinin oylarını 41 yıl sonra %30 bandının üzerine çıkaran, hepimize umut olan, umutlarımızı yeşerten, bize hayal kurmayı yeniden öğreten meydanları coşkulandıran, CHP tabanını harekete geçiren sayın Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultayda CHP Genel Başkanı olmasını genç bir kurultay delegesi olarak destekliyorum” dedi.

 

 

CHP Giresun kurultay delegesi Burak Esen de tepkisini bu şekilde gösterdi;

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar