CHP’li Yılmaz: Kimse Türk milletine racon kesemez, biz senin o raconunu alır yerden yere çalarız

CHP’li Yılmaz: Kimse Türk milletine racon kesemez, biz senin o raconunu alır yerden yere çalarız
1 Eylül 2017 20:40

İzmir’in Dikili İlçesi’nde, Dikili Belediyesi tarafından ’2002’den Günümüze Türkiye’nin Dış Politikaları ve Turizme Yansımaları ile Mülteci Sorunu’ konulu panel düzenlendi.

 

 

 

Dikili’deki 04 Kafe’de düzenlenen ve Dikililer’in yoğun ilgi gösterdiği panele, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ile Gazeteci Mustafa Oğuz ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler konuşmacı olarak katıldı. Panelin açılışında konuşan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, “Türkiye’nin kıyılarında mülteci kampı yapılmadıysa bunun sebebi Dikili halkının verdiği mücadeledir. 40 bin nüfuslu bir yerde yaşıyoruz. Kentimizdeki okulların, hastanelerin altyapısı yetersiz, istihdam olanağı yok. Buraya gelecek mülteciler ve çocukları mağdur olacaktı. Dikili halkı verdiği haklı mücadelesi ile sesini tüm dünyaya duyurdu. 34 ülkenin televizyonunda canlı yayına çıktım. Ardından alınan kararla kıyılara yapılacak mülteci kampları iptal edildi” dedi.

 

 

CHP’Lİ YILMAZ, “BAŞBAKAN BOŞBAKAN OLMUŞTUR”

 

 

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz da, Türkiye’de, tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar bir baskı, sindirme, yıldırma politikaları olduğunu öne sürerek demokrasinin yerden yere çalındığını, hukukun üstünlüğü ve bağımsız yargı diye bir şey kalmadığını söyledi. Son dönemde Başbakan’ın yetkilerinin tek tek elinden alınıp Cumhurbaşkanlığına bağlandığına dikkat çeken Yılmaz, “Bakınız, Başbakan da boşbakan oldu. Neden mi? Çünkü elindeki bütün yetkiler alındı. En son MİT’te elinden alınıp, Cumhurbaşkanlığına bağlandı. Yani böyle bir durumda bu kadar bakana, onların etrafında dolaşan danışmanlara devlet boşuna para veriyor, hepsini kapatsın. Madem bir kişi her şeyi hallediyor onlara boşuna ücret verilmesin” diye konuştu.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kimsenin racon kesmesine de ayar vermesine de ihtiyacım yok. Eğer racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim” açıklamasını da sert bir dille eleştiren Yılmaz, “Türk Milletine kimse racon kesemez. O raconu alır yere çalarız. Hiç kimse kendini hukukun üstünde göremez, kabadayılık yapamaz” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

 

“Sayın Cumhurbaşkanı racon kesilecekse sadece ben keserim diyor. Bakınız bunu kime karşı söylüyor, kendisini savunma konusunda her türlü yalakalık yapanlara diyor. Diyor ki; racon kesilecekse ben keserim. Yani onları fırçalıyor. Sana da bir şey söyleyeyim bizim Türk milletine kimse racon kesemez. Senin o raconu alır yerden yere çalarız biz. Bunu da bil! Hiç kimse bize racon kesemez, hiç kimse kendini hukukun üstünde göremez, hiç kimse kabadayılık yapamaz. Ölümden öte köy yok. Kendi şahsım adına söylüyorum, bunu da alıyorum ayaklarımın altına, hınçla ezdiğimi ilan ediyorum. Bazen yaşamla ölüm arasında gidip geliyoruz. Kimse bizim gururumuzu, haysiyetimizi, onurumuzu beş paralık etmeye kalkışmasın. Buna da izin vermeyiz. Herkes duysun, kimseden korkumuz yok bizim.”

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar