CHP’li Yedekci: Okul bahçeleri yandaşlara peşkeş çekilmemeli

CHP’li Yedekci: Okul bahçeleri yandaşlara peşkeş çekilmemeli
20 Kasım 2017 21:34

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay YEDEKCİ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma ile Dünya Çocuk Hakları Gününde çocuklarımızın taviz, tecavüz ve çeşitli istismarlarla karşı karşıya olduğunu hatırlattı ve önlem alınması gerektiğini vurguladı.CHP’li Yedekci, konuşmasındaŞişli Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesine yapılan rezidansa da değindi.

 

 

 

2014 yılında iptal edilmişti

 
Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesine yapılan rezidansa da değinen Yedekci, “Türkiye’nin göbeği İstanbul, İstanbul’un göbeği Şişli. Şişli Endüstri Meslek Lisesinin bahçesine rezidans yapılıyor. 59 bin metrekarelik araziye 470 konut, 240 odalı otelden oluşan 4 kuleli, toplamda 36 bin metrekarelik bir proje yapılıyor. 2013 yılında özel proje olarak ilan ediliyor, 2014 yılında şehir plancılarının dava açmasıyla iptal ediliyor.

 

Okul bahçeleri yandaşlara peşkeş çekilmemeli
Bugün inşaat yol almış ve devam ediyor. Bir vakfa ait olduğu iddia ediliyor ama Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir ve okulun bahçesini asla ve asla imara açmamalı ve kendine yakın yandaş bir firmaya da rezidans arazisi olarak peşkeş çekmelidir.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar