CHP’li Tüzün’den ‘Gaziler Günü’ mesajı

CHP’li Tüzün’den ‘Gaziler Günü’ mesajı
18 Eylül 2020 17:18

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ‘’Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum’’ dedi.

 
Mesajında, gaziliğin önemi ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve müdafaasında gazilerin ortaya koyduğu cesaret ve fedakarlığa değinen Milletvekili Tüzün, şunları kaydetti.

 
‘’Bayraklar bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak uğrunda ölen varsa vatandır’’ düşüncesi ile hiç düşünmeden şehitlik mertebesine ulaşmak için ileriye koşan gazilerimiz, vatanımızın kurulmasında ve korunmasında sergiledikleri kahramanlık ile her zaman hatırlanacaklardır. Milletin makus talihinin yenildiği topraklar olan Bilecik, bu değerin en çok bilindiği kadim şehirlerden birisidir. Özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız için en ön safta yer alan gazilerimizin hayatlarının her bir anı kahramanlıklarla doludur. İçlerinde vatan aşkı hiçbir zaman azalmayan gazilerimizin hak ettiği değere kavuşmaları ve en saygın konuma gelmeleri için her zaman elimizden gelen çabayı göstermenin gayretinde olacağız. Bizlere emanet edilen aziz vatanın kurulması ve müdafaasında gerektiğinde canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal eden bütün gazilerimizi rahmet ve minnet duygularıyla hatırlıyor, sağ olan gazilerimize şükranlarımızı iletiyorum.’’

Yorumlar

Yorumlar