CHP’li Tüzün: Yüzde 22’yle mi daha başarılı oluruz? Yüzde 31’le mi?

CHP’li Tüzün: Yüzde 22’yle mi daha başarılı oluruz? Yüzde 31’le mi?
23 Temmuz 2018 08:24

Muharrem İnce’nin genel başkanlığı için imza toplayan isimlerden Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün kurultay hakkında mesajlar verdi. Tüzün, yöneticilere “Yerel seçimlerde yüzde 22’yle mi daha başarılı oluruz? yüzde 31’le mi?” diye sordu.

CHP Milletvekili ve İnce kanadının önemli isimlerinden Yaşar Tüzün canlı yayında açıklamalarda bulundu.

 

Tüzün’ün açıklamalarından öne çıkanlar:

“‘Yapılacak seçimlerde yüzde 22’yle mi girersem daha başarılı olurum? Yüzde 31’le mi girersem daha başarılı olurum?’ Bütün yerel yöneticilerin kendine bunu sorması lazım.

Herkes diyor ki, ‘Yerel seçimlerde başarısız olursak zaten İnce gelecek’. Muharrem Bey hasta öldükten sonra, cenazeyi mi kaldırmaya gelsin?

İmzalar tamamlanınca CHP Genel Merkezi’ne teslim edeceğiz, kimsenin şüphesi olmasın.

Şuan 606 imzamız var.”

 

DELEGEYE BASKI İDDİALARI

“Delegenin iradesine ipotek konulmak isteniyor. Arkadaşlarım özgür iradesiyle notere gidiyor.

Hiçbir delege arkadaşımız baskıyla imzasını geriye almaz. Bize intikal etmiş, imzamı geriye aldım diyen yok. Aksine ‘bugüne kadar vermemiştim, imza vermeye gidiyorum’ diyen delege arkadaşlarımız var.”

KURULTAY

“Mevcut tüzüğümüze göre yüzde 33 kadın kotası vardır. 144 Milletvekilimiz var, en az 50 tane kadın Milletvekilimiz olması lazım. 30 yaş altı 15 Milletvekillerimiz olması lazım. Her ikisi de yok. Kadınlarımız ve gençlerimiz bu listeleri sorgulamayacaklar mı? Bunun hesabının kurultayda sorulması lazım.

Kurultayımızın tarihi 9 Eylül olması lazım. Çünkü partimizin kuruluş yıl dönümü.

Kurultayda Kemal Bey de seçilebilir. Mesele zihniyetin değişmesi…

Tüzüğümüz değişecek, ön seçim gelecek, gençleri partiye üye yapmamız lazım. Sandık sorumluları bir kimlik sahibi olmamalı. Sandıktan sorumlu bir genel başkan yardımcısı olmalı.”

Kaynak Yeniçağ

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar