CHP’li Tezcan: Parti adına konuşan Oğan hakkında işlem yapılmalı!

CHP’li Tezcan: Parti adına konuşan Oğan hakkında işlem yapılmalı!
7 Ağustos 2017 13:31

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “Mahir Ünal’ın ifadelerinde Ayhan Ogan’ın AK Parti ile ilişkisi olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yok. Parti ile üyelik düzeyinde bile bir ilişki varsa partinin eski MKYK üyeliğini yapmış ve bütün platformlarda parti adına konuşan bu kişi hakkında partideki görevi ne olursa olsun onunla ilgili bir işlem yapılması gerekir. Ayhan Ogan hakkında AK Parti yönetimi ne işlem yapmıştır, herhangi bir işlem yapmış mıdır, bu işlemi yapmadığı sürece bu yük üzerindedir” dedi.

 

 

 

 

CHP Sözcüsü Tezcan, kamuoyunda tepki uyandıran “Şimdi Biz yeni bir devlet kuruyoruz. Bakın beğenin beğenmeyin, bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerinin sahibi Ayhan Ogan’a ilişkin AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın yaptığı, “Söz konusu kişinin görüşlerinin sadece kendisini bağladığı gayet açıktır” değerlendirmesine tepki gösterdi.

 

 

-“SADE SUYA TİRİT BİR AÇIKLAMA”-

 

 

ANKA’ya konuşan Tezcan, “Ünal bu yaptığı açıklamayla problemin yükünü partinin üzerinden atabilmesi mümkün değil. Açıklama tabiri caizse sade suya tirit bir açıklama. Şimdi Mahir Ünal’dan şu açıklamaya bekliyoruz. Orada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın kahramanı ve Türkiye’nin lideri olduğunu söylüyor bunu millet, kamuoyu, milletimiz, AK Parti yönetiminden çok daha iyi biliyor. Bunu tartışmaya açan milletimiz değil AK Parti’nin siyaset kültürü. Türkiye’de Atatürk ile cumhuriyet devleti ile bu devletle problemi gündeme taşıyan AK Parti’nin siyaset anlayışı” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

-“‘ŞAHSİ GÖRÜŞÜDÜR’ DEYİP BİR GERİ ADIM ATMA TAKTİĞİNİ GÖRÜYORUZ”-

 

 

“Bu konuşmanın yükü AK Parti’nin üzerindedir. Mahir Ünal’ın açıklaması AK Parti’nin üzerindeki bu yükü ortadan kaldıramaz” diyen CHP’li Tezcan, şunları kaydetti:

 

 

“Bu tartışmalar özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı döneminde Türkiye’de bilinçli ve sistematik bir biçimde gündeme taşınmıştır. Ondan sonra da kamuoyunun tepkisi yükselince ‘şahsi görüşüdür’ deyip bir geri adım atma taktiğini görüyoruz mesele bu kadar basit değil. Ayhan Ogan bütün bu programlara AK Parti eski MKYK üyesi olarak katılıyor. AK Parti onayı olmadan bu şekliyle televizyonlara çıkması mümkün değil. Mahir Ünal’ın ifadelerinde Ayhan Ogan’ın AK Parti ile ilişkisi olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yok. Kamuoyunun merak ettiği şey şudur, parti ile ilgili bu sözleri söyleyen eski MKYK üyesi bugün partisi ile ilişiği yoksa ‘Partimiz ile üyelik ilişkisi yoktur’ diye bir açıklama bekliyor kamuoyu. Parti ile üyelik düzeyinde bile bir ilişki varsa partinin eski MKYK üyeliğini yapmış ve bütün platformlarda parti adına konuşan bu kişi hakkında partideki görevi ne olursa olsun onunla ilgili bir işlem yapılması gerekir. Ayhan Ogan hakkında AK Parti yönetimi ne işlem yapmıştır, herhangi bir işlem yapmış mıdır, bu işlemi yapmadığı sürece bu yük üzerindedir.”

 

 

Görsel: chp.org.tr

 

 

Yorumlar

Yorumlar