CHP’li Özdiş: Damatlara yıldırım hızında hukuk adil mi?

CHP’li Özdiş: Damatlara yıldırım hızında hukuk adil mi?
13 Haziran 2017 12:20

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş TBMM’de yaptığı konuşmada, Başbakan ve Adalet Bakanı’na damatlarla ilgili birkaç günde karar veren hukuk sisteminin gariban ve mağdurlara neden kaplumbağa hızıyla işlediğini sordu.

 

 

 

ANKARA / TBMM –

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, “Damatları kayıran hukuk sistemimiz, söz konusu garibanlar, mağdurlar olunca sağır ve dilsiz oluyor” dedi

 
TBMM’deki oturumda söz alarak Başbakan Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a son yaşanan olayları soran Adana Milletvekili Özdiş, AİHM’nin son kararına vurgu yaptı. Özdiş, OHAL İnceleme Komisyonu’nun ne zaman çalışmalara başlayacağını belirterek şunları söyledi:

 
NEDEN AĞIRDAN ALIYORSUNUZ?

 

 
” KHK’yle kamu görevinden atılıp bireysel başvuru hakkını kullanarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine giden bir vatandaşımıza cevap veren AİHM, iç hukuk yollarının henüz tükenmediği, OHAL İnceleme Komisyonuna gidilmesi gerektiği cevabını vermiş. Darbe girişiminin üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Söz konusu bu Komisyon Ocak 2017’de ancak kurulabildi. Çalışmalarına daha başlayamadı. Süreci neden bu kadar uzatıyorsunuz ?

 

 
Sayın Başbakan ve Adalet Bakanı, OHAL Komisyonu ne zaman göreve başlayacak? Tarih verin. Damatlar, baklavacılar hakkında birkaç günde karar verebilen -tırnak içerisinde söylüyorum- tarafsız ve bağımsız hukuk sistemimiz söz konusu garibanlar, gerçek mağdurlar olunca neden sağır ve dilsiz oluyor? “

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar