CHP’li milletvekili ‘yeni parti kuracak’ iddiası!

CHP’li milletvekili ‘yeni parti kuracak’ iddiası!
9 Temmuz 2020 10:00

MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat Bizim TV YouTube kanalında gazeteci Şaban Sevinç’in konuğu oldu.

 

 

Kulat, programda bugün yaptığı paylaşımda sarf ettiği “Daha Ak Parti kurulmadan “ism-i şahanesi Türkiye’nin uluslararası akreditasyonu en yüksek vizyoner siyasetçisi” olarak sunulan zat-ı muhterem; yıllar yıllar bekledi; şimdi parti kuruyor. Bu nasıl bir kör bakış ki; en kötü zaman, en yanlış zemin; en kötü şartlar onu bekliyor…” ifadelerine de açıklama getirdi.

 

 

KULAT’TAN CHP’Lİ KESİCİ YENİ PARTİ KURACAK İDDİASI

 

 

Kulat, yaptığı açıklamada “Ankara’da belki farklı gerekçeler ve farklı bir altyapı var ki siyasi parti kurma ihtiyacı doğdu. Pek çok kişi bu konuda adım atıyorlar. Bunlardan biliyorsunuz Gelecek Partisi kuruldu, DEVA Partisi kuruldu. Öztürk Yılmaz parti kuruyor. Hüseyin Güler gibi eskiden CHP’de siyaset yapmış birilerinin bir çalışması var. Rıfat Serdaroğlu’nun ”Çoban Ateşi” olarak ifade edilen parti çalışması var. Daha başka da var bu noktada Yargıtay’da da 80’in üzerinde parti var şu anda” dedi.

 

 

Kulat, kendisinin kastettiği ismin ise halihazırda CHP İstanbul Milletvekili olan İlhan Kesici olduğunu belirterek “İlhan Kesici’nin parti kuracağı ya da kurulu partilerden şartlarını yerine getirmiş olanlardan birinin başına geçeceği yönünde Ankara’da yoğun bir değerlendirme yapılıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar

Yorumlar