CHP’li Kaya’dan Trabzonspor’un kuruluş yıldönümü mesajı!

CHP’li Kaya’dan Trabzonspor’un kuruluş yıldönümü mesajı!
1 Ağustos 2018 10:59

CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya, Trabzonspor’un 51. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

 

 

“Türk futbolunda Anadolu devrimini gerçekleştiren Trabzonspor’umuzun bugün 51. yaşını gurur, onur ve tutkuyla kutluyoruz.” diyen Kaya mesajında şunları kaydetti:

 

 
“Yarım asırlık tarihine sığdırdığı şampiyonluklar, kupalar ve Avrupa’nın köklü kulüplerine karşı aldığı galibiyetler ile göğsümüzü kabartan Trabzonspor’umuz; zor şartlar içinde olunsa dahi inanç ve mücadeleyle başarıya ulaşmanın simgesi olmuştur.
Trabzonspor’u diğer kulüplerden farklı kılan özelliği ise ruhu ve kültürü olan yaşayan bir değer olmasıdır. Kemençeden tuluma, horondan kolbastıya, Karadeniz’in şivesini ve hırçın doğasını futbolla özdeşleştiren Trabzonspor, Trabzon’dan Türkiye’ye ve dünyaya yayılan bir “Karadeniz Fırtınası”na dönüşmüştür. Hiç şüphesiz Trabzonspor, Trabzon’a değer katan paha biçilemez bir markadır.
Amatör liglerde birbirlerine rakip olmalarına rağmen şehrin geleceği için bir araya gelerek Trabzonspor’u kuranlar aynı zamanda dayanışmayı ve birlikte mücadele verme ruhunu yaşatmışlardır. Bu ruh, bugün biz siyasetçilere örnek olmalıdır. Aynı ruhla bugün hem Trabzon’a hem de Trabzonspor’a sahip çıkmalıyız.
Bir kez daha hatırlatıyorum ki; 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’umuzdur!
Bu duygu ve düşüncelerle kuruluşunun 51. yıldönümünde Trabzonspor’umuzun başarılarının artarak devam etmesini diliyor; üyesi olmaktan onur duyduğum camiamıza sevgiler, saygılar sunuyorum.”

 

ahmet-kaya-trabzonspor

 

 

Yorumlar

Yorumlar