CHP’li Kaya: Trabzonlu genç boksörlerimize yapılan ayrımcılığı kınıyorum

CHP’li Kaya: Trabzonlu genç boksörlerimize yapılan ayrımcılığı kınıyorum
4 Ekim 2018 08:39

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzonlu genç boksörlere yapılan ayrımcılığı kınayarak bir basın açıklaması yaptı.

 

 

Kaya’nın basın açıklaması şu şekilde;

 

Basınımızın Değerli Temsilcisi,

Saray Hükümeti’nin ekonomik kriz nedeniyle aldığı tasarruf önlemleri kapsamında çok vahim bir olayı kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum.

8-17 Ekim 2018 tarihlerinde Rusya’da düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar Boks Şampiyonası için gerçekleştirilecek hazırlık kampına, 13 sikletin 7’sinde Türkiye Şampiyonluğunu elinde bulunduran Trabzonlu genç boksörler (46 kg.’da Abdullah Karpuz, 48 Kg.’da Gökay Yılmaz, 54 Kg’da Kerem Özmen, 60 Kg.’da Ufuk Kuru, 63 Kg.’da Mehmet Aydemir, 66 Kg.’da Umut Can Bayraktar, 70 Kg.’da Mustafa Bayrak) çağrılmadı. Trabzonlu 2 boksör ise sadece antrenmanlarda partner olarak kullanılmak üzere kampa davet edildi.

Yani Türkiye’nin yıldızlar kategorisinde 7 siklette Türkiye Şampiyonu olan genç sporcular, Avrupa Şampiyonası’na katılamayacak. Gerekçe ise tasarruf tedbirleri.

Sporcular, kendi masraflarını karşılamayı önerdiği halde Türkiye Boks Federasyonu, Trabzonlu şampiyonları davet etmedi. Bunun üzerine bu vahim ve ayrımcı kararı protesto etmek için Trabzonlu sporcular kendilerini birbirlerine zincirledi.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde 13 uçak olmasına karşın Katar’dan hediye edilen süper lüks uçağı kabul eden ve bunun için milyonlarca TL harcama yapan, bakanları biletle tarifeli uçakla değil özel uçakla dünyanın bir ucuna gönderen Erdoğan yönetimi, Trabzonlu Şampiyon çocukların uçak biletlerini ve kamp masraflarını karşılamaktan aciz midir?
Konu ile ilgili yazılı açıklamam ektedir.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dilerim.

Sevgi ve saygılarımla.

 

Ahmet KAYA
CHP Trabzon Milletvekili

TBMM KİT Komisyonu Üyesi

 

trabzonlu-boksorler1 trabzonlu-boksorler2

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar