CHP’li Kaya: Erken seçim için örtülü talimat mı aldılar?

CHP’li Kaya: Erken seçim için örtülü talimat mı aldılar?
18 Ocak 2020 09:10

Ankara Altındağ İlçe Seçim Kurulu’nun öğretmenlere sandık kurullarında zorunlu görev alacaklarına dair belge imzalatmasının ardından Küçükçekmece Kaymakamlığı’ndan da benzer bir talimat geldiği ortaya çıktı.

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya “Akıllara soru işaretleri geliyor, ortada seçim yokken bunu neden şimdi yapıyorlar? Bu sorunun cevabını YSK vermeli. Erken seçim için örtülü talimat mı aldılar ? “ dedi.

 

Ocak ayında seçime girebilecek partilerin açıklanmasının rutin bir süreç olduğunu ancak yaklaşan bir seçim olmadığı halde sandık kurullarında görev alacaklara ilişkin belgelerin doldurulmasının normal bir prosedür olmadığını vurgulayan Kaya şunları söyledi:

 

 

“AKP oy oranlarındaki büyük erimeyi gördüğü için artık iktidarı taşıyamayacağını anlamıştır. Çürümüş meyve dalda durmaz, AKP iktidarı ya bırakıp kaçacak yada devretmek zorunda kalacak. Bu bir hazırlık çalışması değilse bunun nedeni YSK tarafından net bir şekilde kamuoyuna açıklanmalıdır.”

abcd

Yorumlar

Yorumlar