CHP’li Kaya: Çamburnu’nu cehenneme çeviren çöp alanı kapatılsın!

CHP’li Kaya: Çamburnu’nu cehenneme çeviren çöp alanı kapatılsın!
17 Ekim 2018 12:32

Trabzon’un Sürmene ilçesinde Çamburnu Tabiat Parkı sarıçam ormanlarının deniz seviyesine inebildiği eşsiz alanlardan biridir ancak bu bölgede bulunan Trabzon ve Rize’nin çöpünün toplandığı çöp depolama alanı bu cennet parkı âdeta bir cehenneme çevirdi.

 

 

 

CHP Trabzon milletvekili Ahmet Kaya konuyu Meclis’e taşıdı.

 

Meclis Genel Kurulu’na konuşma yapan CHP’li Kaya şunları kaydetti:

 

“Trabzon’un Sürmene ilçesinde Çamburnu Tabiat Parkı sarıçam ormanlarının deniz seviyesine inebildiği eşsiz alanlardan biridir ancak bu bölgede bulunan Trabzon ve Rize’nin çöpünün toplandığı çöp depolama alanı bu cennet parkı âdeta bir cehenneme çevirmektedir. Çöp alanından etrafa yayılan kötü kokular, derelere akan ve denize ulaşan çöp sızıntı suları, tabiat parkındaki ekosistemi ve bölgede yaşayan vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmektedir.
2007 yılında açılan ve kapasitesi dolan bu çöp alanının kapatılacağı yönünde verilen sözlerin tutulması beklenirken aynı bölgede yeni bir çöp alanının oluşturulduğunu öğrenen vatandaşlar, haklı olarak, çileden çıkmıştır, isyan hâlindedirler.
İnsanların yaşam alanını, havasını, suyunu kirleten, sağlığını ve psikolojisini bozan, belgesel filmlere, hatta resim sergilerine konu olan bu çöplüğün hiç vakit kaybetmeden kapatılmasını talep ediyoruz.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar