CHP’li Hacaloğlu’ndan Genel Merkez’e ‘İnce eleştiri’ ‘Dünürü aday yaptınız öyle mi?’

CHP’li Hacaloğlu’ndan Genel Merkez’e ‘İnce eleştiri’ ‘Dünürü aday yaptınız öyle mi?’
16 Ağustos 2020 12:18

Muharrem İnce’nin CHP yönetimine dönük eleştirilerine CHP Genel Merkezi’nden cevap geldi. Genel Merkez, Muharrem İnce’nin iddialarına cevap verdi.

 

 

Devlet eski Bakanı ve CHP eski milletvekili Algan Hacaloğlu, CHP’den yapılan açıklamanın 2 maddesini yadırgadığını belirterek bir açıklama yaptı.

 

İnce’nin “Cumhuriyet Halk Partisi, ‘2018 Cumhurbaşkanı Adayı’na yakın isimleri siyaseten engellemiş ve aday göstermemiştir” iddiasına yanıt olarak CHP Merkezi’nden şu açıklama yapılmıştı:

 

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday belirleme ölçüsü, kimin kime yakın olduğu değil, kazanma potansiyelidir. Bu potansiyel de yapılan anketler ile belirlenmiştir. Öte yandan iddia sahibinin dünürü de dahil olmak üzere, yerel seçimlerde de halkın desteğini alan her CHP’li aday gösterilmiştir.”

 

 

Hacaloğlu açıklamasında “SORUYORUM? ÖZCAN IŞIKLAR kimdir” diyerek şunları söyledi:

 

“DÜNÜRÜ DE ADAY YAPTINIZ, ÖYLE Mİ?

 

Muharrem İNCE’nin, ‘Millet İttifakı’ içinde kalarak özünde R.Tayyip Erdoğan’ı, gelecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘sandıkta devirmeyi’ hedef alan Memleket Hareketi çıkışına CHP yönetiminin verdiği 6 maddelik Yanıtın özellikle 2. Maddesini son derece yadırgadım.

 
CHP Açıklaması: “….Öte yandan iddia sahibinin (M. İNCE kasdediliyor) “dünürü” de dahil olmak üzere (Ö. IŞIKLAR kasdediliyor), halkın desteğini alan her CHP’li aday gösterilmiştir.”

 
SORUYORUM? ÖZCAN IŞIKLAR kimdir? (Özcan Işıklar, 1960 yılında Silivri’de doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimini Silivri’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden Tarih Araştırmacısı olarak mezun oldu. 1979’da Silivri CHP Gençlik kollarında siyasete başlayan Özcan Işıklar, 1984’te SODEP Kurucusu oldu. Partinin İl ve İlçe örgütü içerisinde çeşitli kademelerde görevler üstlenen Işıklar 1986 ‘da Kurultay delegesi seçildi. SHP İlçe sekreterliği, CHP Yönetim kurulu üyeliği görevlerinin ardından 1994-1999 yılları arasında Silivri Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi oldu. 1999-2004 yıllarında CHP Yönetimindeki Silivri Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Özcan Işıklar 2009 yerel seçimlerinde, CHP’li olarak Silivri Belediye Başkanlığı’na seçildi. 30 Mart 2014 yılı yerel seçimlerinde 2. dönem CHP’’li Belediye Başkanlığı görevine seçildi. )

 
***Yani, 41 yıllık CHP’lidir, CHP emekçisidir. SODEP’lidir, SHP’lidir, tekrar CHP’lidir. Evet; Ö.IŞIKLAR’ın kızı İdil Göknil 11 Temmuz 2017 yılında M. İNCE’nin oğlu Salih Arda ile evlenmiştir. (Yalova’daki düğünde eşimle beraber bende vardım. Sn. D. Baykal’da vardı, Sn. K. Kılıçdaroğlu’da vardı….)

 
* Yani, 31 Mart 2019 Belediye Başkanlığı seçimlerinde, “dünürü de aday yaptık” demek CHP’nin Kurumsal tavrı olamaz. Bu ifade, Örgüte, Parti Emeğine yapılmış büyük bir AYIP ve SAYGISIZLIKTIR.”

 

Yorumlar

Yorumlar