CHP’li gençlerden Kılıçdaroğlu’na çekil çağrısı

CHP’li gençlerden Kılıçdaroğlu’na çekil çağrısı
9 Temmuz 2018 08:10

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Turan Özsoy bir basın açıklaması yaparak Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu.

 

 

CHP İstanbul İl örgütü önünde toplanan 500’e yakın genç basın açıklaması yaptı.

 

İşte Turan Özsoy’un o basın açıklaması;

 

 

Değerli Basın emekçileri, kıymetli kamuoyu,
Bugün çağrımız, tarihe bıraktığımız nottur. Geleceğimizin mirasıdır. Gelecek bizim ellerimizdedir. Bugün emeğin, sevginin, kavganın şehri İstanbul’dan kıvılcımı ateşliyoruz.
Kıymetli arkadaşlar,
24 Haziran seçimi Türkiye’nin kader seçimiydi. Umudumuzun yeşerdiği, kazanmaya olan inancımızın arttığı bir seçim dönemi yaşadık. Hepinizin de bildiği üzere seçimden istediğimiz sonucu alamadık. Birlikte üretmek, barış içinde yaşamak isteyen bizler seçimden mağlup ayrıldık. Hal böyle olunca da Türkiye’de geniş kitlelerin umudu, muhalefet cephesinin lideri konumundaki partimizde mutlak suretle bir değişimin kaçınılmazlığına dikkat çekiyoruz. AKP seçimin kaybedenidir anlayışını reddediyoruz. AKP ve onun stepnesi kazanmıştır. Gerçeklik budur. Bilimsel verileri esas alan gençler bunu görmektedir. Karanlık bir geleceğe karşı umudunu yitirmeyen bizler buradayız; çünkü bizler para yoksa bulunur ordu yoksa kurulur diyen birinci ve ebedi Genel Başkanımız Sayın Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidenleriz.
Arkadaşlar,
Bugün Anadolu’nun dört bir yanından kalkıp buraya geldiniz. Hepiniz bu partinin kucağında büyüdünüz. Kiminiz liseye giderken kiminiz üniversitede kiminiz de babanızın elinden tutup getirmesiyle bir bayram sabahı partiyle tanıştınız. Partinin de memleketin de kaderini değiştirecek olanlar sizlersiniz. Partinin gençlik kollarından yetişmiş cumhurbaşkanı adayımız memleket gençliğinin yarısının oyunu aldı. Partiyi gençleştirin, partinin geleceği partinin tozunu yutmuş gençlerin ellerindedir, partinin özgücünden yararlanın çağrılarımızı Anaplıları, Saadet Partilileri, Demokrat Partilileri kademelere getirerek yerine getiren genel merkezimizi yürekten kutluyoruz. Partimizin genel başkanı aday listeleri açıklandığında parti meclisinde ‘’hiç umutlanmayın kadınları ve gençleri yazmadım’’ dedi. Sayın genel başkan siz gerçeklerden siz değişimden korkuyorsunuz. Siz gençler yok dedikçe Sayın Muharrem İnce ısrarla gençler dedi. Sizin makam odanızdan bakıp bir gün bile adım atmadığınız ODTÜ’de Muharrem İnce bugün gençlerle buluşuyor. O seçim çalışmalarında çürümüş düzeni değiştirmek için adaydı. Sayın genel başkan siz ise çürük meyvelerinizden, bize ucuz reçeller yapmaya devam ediyorsunuz.
Dostlarımız, yoldaşlarımız!
Bizler gençlik örgütlerinin emekçileri, sıra neferleri olarak çağrımızı en yüksek perdeden haykırıyoruz: DEĞİŞİM! DEĞİŞİM! DEĞİŞİM! Değişimle bir kişiyi bir ismi işaret etmiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yıllardan süre gelen yapısal problemlerine çözüm olacak program değişikliği ve kadro değişikliğine işaret ediyoruz. Bugün iktidarın nüvelerini ekiyoruz. Bugün alternatif iktidar programımızı açıklıyoruz.
İşte siyasi programımız:
1) Tüzük ve program kurultayı yapılmalı program daraltılmalı tüzük daha demokratik hale getirilmelidir.
2) Mahallelerden başlayan bir iletişim ağı kurulmalı, CHP günün koşullarına ayak uydurarak siyaseti bilim olarak işleme koymalıdır.
3) Kürt sorununda net olmalı, çözüm önerileri toplumun tüm kesimleri tarafından kabul görmeli, barış ve kardeşlikten asla taviz vermemelidir.
4) Müteddeyinlerle olan bağını sağdan devşirme adaylarla değil ezen ve ezilen ekseninden hareketle geliştireceği politikalarla kuvvetlendirmelidir.
5) Akp’nin eğitim politikalarına derhal müdahale edilmeli, toplumsal muhalefet; gerici, piyasacı ve bilimden uzak eğitim sistemine karşı harekete geçirilmelidir.
6) Enis Berberoğlu ve Eren Erdem nezdinden tüm siyasi tutukluların vebalinin CHP’nin boynunda olduğu gerçekliğini görerek, tüm siyasi tutukluların ‘millet iradesine’ uygun şekilde özgürlüğüne kavuşması için yekun bir politik hat belirlenmelidir.
Buna ilave olarak CHP Genel Merkezi’ne yapacağımız çağrı ise şu şekildedir:
1) Seçim günü umut tacirliği yapan Genel Merkez ve Genel Başkan, değişim çağrısıyla kurultayı toplamalıdır.
2) Alt kadrolara baskı yapmaktan vazgeçilmeli değişim rüzgarının önüne set çekilmemelidir.
3) Genel merkez yöneticileri 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı, meclis üyesi belirleyecek diye milyonların geleceği karartılmamalıdır.
4) Her seçim dönemi gençler olacak denilerek dolgu malzemesi yapılan ve hiçbir şekilde listelerde göremediğimiz arkadaşlarımız sadece kotalarla yönetim birimlerinde değil; partinin hazırlanan tüm listelerinde yer almalıdır.
5) Giyimi kuşamı üzerinden tariflenen, bir kalıba sokulmaya çalışılan; ama konuldukları kabın ne şeklini ne de içeriğini alan kadınların önü açılmalı, erkek egemen görüntüden vazgeçilmelidir.
Sevgili dostlar,
Buraya katılan tüm yoldaşlarımız adına hepinizi yürekten selamlıyorum ve ekliyorum:
ELBET BİRGÜN BULUŞACAĞIZ!

 

1 2 3 4 5

 

 

Yorumlar

Yorumlar