CHP’li gençler isyanda: Yaşlıları emekli edin

CHP’li gençler isyanda: Yaşlıları emekli edin
28 Ağustos 2018 12:00

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlerde gençlerin daha çok söz sahibi olması için kampanya başlattı.

 

 

 

“Kentlere hazırız” sloganıyla başlatılan kampanyayla, gençlerin siyasette daha aktif rol alması ve yerel yönetimlerin gençleştirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda, gelecek günlerde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla kapalı bir toplantı yapacak olan CHP’li gençler, yol haritalarını belirleyecek. Parti yönetimine ve belediye başkanı aday adaylarına seslerini duyurmak için sosyal medya üzerinden ve aktif olarak alanlarda çalışmalar yapacak gençler, “yaşlıları emekli edelim, kentleri gençler yönetsin.” diyecek.

 

 
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, “Türkiye’de yerel yönetimlerde 20 bin kadar meclis üyesi var. CHP’de bunların sadece yüzde 4’ü gençlerden oluşuyor. Memleket gençliğinin yerel seçimlerde temsilini artırmak için mücadele edeceğiz. CHP mahalli idareler seçiminde yöneticilerini yenilemeli ve gençlere daha fazla yer vermeli. Yaşlı kadroların gençleşmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı

e45f7cf12d3577dd

 

 

Yorumlar

Yorumlar