CHP’li Barut: Yok saysalar da yok edemeyecekler

CHP’li Barut: Yok saysalar da yok edemeyecekler
28 Ağustos 2020 12:55

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, “Tarihte eşi benzeri bulunmayan bu görkemli zaferin yıldönümünde söz veriyoruz; Cumhuriyet ve ilkelerini sonsuza dek yaşatacağız. Yok saymaya çalışsalar da Başkomutanımız Atatürk ve ölümsüz eserlerini asla yok edemeyecekler” dedi.

 

 

“BAYRAM COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞAYACAĞIZ”

 

 

Bu yıl pandemi koşulları altında karşılanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, salgın gerekçesiyle kutlama etkinliklerinin kısıtlanması kararına tepki gösterdi. Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’nin taçlandığı 30 Ağustos Zaferi’nin ‘yok sayılması’ ve gereken özenin gösterilmemesinin asla kabul edilemeyeceğine dikkat çeken Barut, “Başkomutanımız Atatürk’ün öncülüğünde, kanla ve canla kazanılan eşsiz zaferimize gölge düşürmeye kimsenin hakkı yoktur, buna gücü de yetmez. Salgına karşı gerekli önlemler alınarak, tedbirli davranılarak yurttaşlarımız gibi biz de bayram coşkusunu doyasıya yaşayacağız” diye konuştu.

 

 

“BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

 

Ulu Önder Atatürk’ün izinde, ‘tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ için sonuna dek mücadele edeceklerine vurgu yapan Ayhan Barut, şunları söyledi:

 
“Tarihin dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi, bağımsızlık mücadelemizdeki kararlığımızın ne denli önemli ve haklı olduğunun en net göstergelerinden biridir. Ulusumuzun küllerinden doğduğu bu şanlı gün en büyük kıvanç kaynaklarımızdan biridir. Emperyalist işgale karşı Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin taçlandığı bugün için sonsuz gurur ve onur duyuyoruz. Başkomutanımız, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu laik, demokratik Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine sonuna dek sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Bu karanlık günlerden yine Ulu Önderimiz Atatürk’ün ışığında ve izinde yürüyerek, O’nun rehberliğinde mücadele ederek kurtulacağız. Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyoruz. Başkomutanımız Atatürk, kahraman silah arkadaşları, canıyla ve kanıyla bedel ödeyerek bağımsızlığımızı armağan eden aziz şehitlerimizi ve yiğit gazilerimizi, yaşlı-genç, kadın-erkek bütün kahramanlarımızı özlemle, minnetle ve rahmetle anıyoruz.”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar