CHP’li Antmen’in kanun teklifine barolardan büyük destek!

CHP’li Antmen’in kanun teklifine barolardan büyük destek!
23 Ocak 2020 11:42

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, CMK’deki görev ücretlerinin iyileştirilmesi için kanun teklifi verdi. Teklife barolardan büyük destek geldi. 60 baronun ortaklaşa destek açıklaması yaptığı teklif, CMK ücretlerinin avukatlık asgari ücreti seviyesine getirilmesini öngörüyor.

 

 

 

Teklife göre, CMK gereğince soruşturma ve kovuşturma makamlarının istemi üzerine baro tarafından görevlendirilen müdafi ve vekile; Adalet Bakanlığı bütçesinde bu amaçla yer alan ödenekten, yürürlükteki avukatlık asgari ücret tarifesindeki ilgili miktarlar kadar ödeme yapılacak. Bu ücret, yargılama giderlerinden sayılacak.

 

Atmış Baronun ortaklaşa yaptığı açıklama şu şekilde;

 

“Sayın Milletvekilimiz ve Kıymetli Meslektaşımız Alpay ANTMEN;

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde avukatlık mesleği için verdiğiniz mücadelenin farkındayız ve bundan dolayı müteşekkiriz.

Meslek sorunlarına karşı duyarlılığınızın, Baro Başkanlığı yaptığınız günlerden sonra da hiç azalmadığını aksine daha da arttığını görmekten dolayı da sizi takdirle takip ediyoruz.

Olanca nezaketiniz ve gayretiniz ile gerek meslek sorunları ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclis’ine gelen Baro Başkanlarımıza gösterdiğiniz yakınlık ve yardımlarınız gerekse yasama faaliyetleri kapsamında son derece değerli teklifler hazırlamanız bizleri ziyadesiyle memnun etmekte ve meslek adına geleceğe ümitle bakmamızı sağlamaktadır.

Son olarak, yıllardır kanayan bir yara olan, CMK kapsamında yapılan zorunlu müdafi ve vekil görevlendirmelerine esas Ücret tarifesi hususundaki teklifiniz ayrıca takdir konusu olup bu hususta da teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

CMK kapsamındaki zorunlu müdafi ve vekil görevlendirmelerine esas ücret hakkında değişiklik yapılmasına dair yasa teklifinize aşağıda imzası bulunan Barolar olarak tam destek verdiğimizi beyan eder teşekkürlerimizi sunarız.

 

baro1

Yorumlar

Yorumlar