CHP’den Yıldırım’a ‘burs’ yanıtı: İptal kararı belediyelerin burs vermesine engel değil

CHP’den Yıldırım’a ‘burs’ yanıtı: İptal kararı belediyelerin burs vermesine engel değil
17 Haziran 2019 11:08

Ekrem İmamoğlu ile ortak yayına çıkan Binali Yıldırım belediyelerin öğrencilere burs vermesini CHP’nin engellediğini öne sürdü. Yanıt CHP’den geldi.

 

 

Binali Yıldırım ortak yayında “Ekrem Bey ‘gençlere burs’ dedi. Ama belediyeler burs veremiyor. Aslında veriyordu ama CHP konuyu Anayasa Mahkemesi’ne götürdü ve belediyelerin burs vermesini imkansız hale getirdi. Ekrem Bey nasıl 75 bin öğrenciye burs verecek onu merak ediyorum; veremez.” iddiasında bulundu.

 

 

CHP PM üyesi, eski başsavcı İlhan Cihaner, Yıldırım’ın iddialarına twitter hesabından yanıt verdi. Cihaner , “1- Belediyelerin #Burs vermesine CHP’nin engel olduğu büyük bir yalan! Çıkarılan yasa üniversiteler ve diğer kurumların #Burs vermesine engel olduğu İçin AYM’ye gidildi. İptal kararı Belediyelerin #Burs vermesine de engel değildir. Savunmamız gereken parasız bilimsel eğitimdir. 2- Kaldı ki madem böyle düşünüyorlar yasayı değiştirebilirlerdi. İhale yasasını ve anayasayı onlarca kez değiştirenlerin buna gücü yeterdi herhalde. İktidarın, adayları @BY dahil, yalan üzerine propaganda yapması zavallıca! Meraklısına AYM kararının linki: http://kararlaryeni.anayasa.gov.tr/Karar/Content/5a2a6ed3-56ac-4104-99fb-a8f7cf06311d?higllightText=Burs&excludeGerekce=False&wordsOnly=False” paylaşımını yaptı.

1

Yorumlar

Yorumlar