CHP’den, tazminat davası açan Erdoğan’a sert sözler: Ya para saymayı bilmiyorsun ya da…

CHP’den, tazminat davası açan Erdoğan’a sert sözler: Ya para saymayı bilmiyorsun ya da…
18 Ağustos 2020 14:30

CHP’den, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mal varlığıyla ilgili açıklamaları nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı 2 milyon liralık manevi tazminat davasıyla ilgili açıklama… Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Anadolu’da söylenen bir deyişi hatırlattı: Sen ya para saymayı bilmiyorsun ya da hiç dayak yemedin!

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 milyon liralık tazminat davası açmasının yankıları sürüyor. Bir basın toplantısı düzenleyen Parti Sözcüsü Faik Öztrak, sert açıklamalarda bulundu:

* Saray açtığı tazminatla Sayın Genel Başkanımızı köşeye sıkıştıracağını düşünüyor. Ortaya atılan gerekçe ise Sayın Genel Başkanımızın dün bir gazeteye verdiği röportaj. Bu röportajda Erdoğan ve ailesinin mal varlığı hakkında söylediği sözler.

* Hukuka göre manevi tazminatın miktarı bir tarafı için zenginleşmeyecek şekilde belirlenir. Bu dava en baştan reddedilmelidir. Eeğer bu dava kabul edilirse, mahkemenin 2 milyonla Saray’ın kibirli kişisinin zenginleşmeyeceğini kabul ettiği anlamına gelir. 2 milyonla Erdoğan ailesinin bu miktarla zenginleşmeyeceği ortaya çıkar. Anadolu’da söylenen bir deyiş vardır: Sen ya para saymayı bilmiyorsun ya da hiç dayak yemedin! Güneş balçıkla sıvanmaz, dava açmazsanız namertsiniz.

Yorumlar

Yorumlar