CHP’den Maltepe gerilimi sonrasında yeni önlem

CHP’den Maltepe gerilimi sonrasında yeni önlem
13 Nisan 2019 15:01

CHP, AKP ve MHP’nin dün Maltepe’de çıkardığı gerilimin ardından önlemleri artırdı.

 

 

 

Maltepe’de tüm sandıklarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ait oy pusulalarının sayılması, yaşanan gerginlik nedeniyle ertelenmişti. Sayım bugün 08:30 itibariyle yeniden başladı.

 

CHP dün yaşanan gerilim nedeniyle yeni bir düzen oturttu. Gürer Twitter hesabından son düzenlemenin ayrıntılarını paylaştı.

 

Gürer “Maltepe’de 1089 sandık 579 açıldı.1 ve 2 seçim kurulunda 12 masa sayım devam ediyor.İkili vekil kurulda nöbete devam ediyor. Çok sayıda Milletvekili,il ve ilçe örgütü Burada. Dün yaşanan olaylar nedeni ile düzenleme yapıldı” tweetini paylaştı.

 

Gürer ayrıca şu açıklamaları yaptı; “Maltepe’de 1089 sandık 579 açıldı.1 ve 2 seçim kurulunda 12 masa sayım devam ediyor.İkili vekil kurulda nöbete devam ediyor.Çok sayıda Milletvekili,il ve ilçe örgütü Burada. Dün yaşanan olaylar nedeni ile düzenleme yapıldı.

 

Maltepe ilçe ve büyükşehir sayımı devam ediyor.Sonuca etkiyecek bir durum yok.Milletvekilimiz Polat Şaroğlu ile sayımı izliyoruz.Yeni uygulama ile her parti iki vekil kurulda gözlemci.Diğer vekillerimizde binada,Sonucu bekliyoruz.”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar