CHP’den ‘ekmek bedava dağıtılsın’ önerisi!

CHP’den ‘ekmek bedava dağıtılsın’ önerisi!
6 Nisan 2020 14:50

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, pandemi süresince ekmeğin vatandaşa bedava dağıtılmasını istedi. Bulut yaptığı açıklamada ekmeğin bedava olmasının işsiz kalan binlerce vatandaşın geçim derdine bir nebze de olsa derman olacağını belirtti.

 

 

“TENCERE KAYNAMIYOR”

 
Özellikle çok çocuklu ailelerin, ekonomik seviyesi düşük bölgelerdeki vatandaşların mutfağındaki tencerenin kaynamadığını kaydeden Bulut, şöyle dedi:

 

“İktidarın önlem paketleri yetersiz kaldı. Ekmek konusunda vatandaşa destek verilmeli ve ekmeğin ücretsiz olarak dağıtımı sağlanmalıdır. Fırıncılara ekmeğin bedava olması için ücret ödenebilir. Belediyeler ekonomik olarak bu yükün altından kalkabilir. Ekonomik geliri düşük mahallelerdeki belediye satış noktalarında vatandaş sıraya girmektedir. Belediyelere ait satış yerlerinde tüm vatandaşlara ekmek ücretsiz dağıtılabilir. Ekmek dağıtımının bir de hijyen boyutu var. Koronavirüs para gibi nesnelerle kişilerden kişilere bulaşma olasılığı çok yüksek. Parayla temas kesildiğinde salgını da azaltabiliriz.”

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar