CHP’den AKP’ye sert yanıt: Milletle alay etmeyin

CHP’den AKP’ye sert yanıt: Milletle alay etmeyin
5 Mayıs 2019 15:00

AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Twitter hesabından açıklama yaptı.

 

 

 

Faik Öztrak’ın açıklamaları şöyle oldu:

 

72 yıl sonra tarafsız Cumhurbaşkanlığı makamına partilerinin genel başkanını oturtarak, ülkeyi cuntaların bile cüret edemediği bir tek adam parti devleti rejimi vesayeti altına sokanların, ülkeye demokrasiyi getiren CHP’yi vesayetçilikle suçlaması milletin aklıyla alay etmektir.

 

İstanbul sandıkta İmamoğlu deyince, devlet memurlarına temelden yoksun kumpas dosyaları hazırlatacaksın, YSK’ya “seçimi tekrarlatmazsan aklanamazsın” deyip zan altında bırakacaksın, sonra da bu siyasi mızıkçılığı vesayet çığırtkanlığıyla örteceksin… Milletle alay etmeyin.

 

Söylediğimiz açıktır. Milletin divanı sandıktır. Sandıktan çıkan iradeyi masa başında çalmak için kumpas kuranların, hukuk cinayeti işleyenlerin, demokratik nizam içinde hesap verme sürecinin ulaşabileceği hukuki bir adresi belirttik.

 

Siyasetçiler hukuk dışına çıktığında hesap vereceği Anayasal kurum olan Yüce Divan’ın adı geçtiğinde, AK Parti Sözcüsünün aklına, darbe mahkemelerinin zulmünün gelmesi, basit bir siyasi manipülasyon değil, partisinin hesap vermeden ülkeyi yönetme anlayışının açık bir tezahürüdür.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar