CHP’de ‘milletvekili davalarını izleme komisyonu’ kuruldu!

CHP’de ‘milletvekili davalarını izleme komisyonu’ kuruldu!
4 Temmuz 2018 10:20

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek sorumluluğunda, Milletvekili ve Parti Meclisi Üyelerinin Davalarını İzleme Komisyonu kuruldu.

 

 

Komisyon, Milletvekilleri ile Parti Meclisi üyeleri hakkında yürütülen soruşturma ve kovuşturma süreçlerini takip etmek, sağlıklı biçimde yürütmek ve eşgüdüm sağlamak amacıyla Genel Merkez bünyesinde oluşturuldu. Sorumlusu Muharrem Erkek’in yanı sıra komisyon; İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İzmir Milletvekili Murat Bakan, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan ve Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’ndan oluşuyor.

 

Milletvekilleri ve Parti Meclisi Üyeleri hakkında başlatılan soruşturma ve kovuşturma dosyalarının numaraları ve duruşma günleri Komisyon sekretaryasına bildirilecek, Komisyon da buna göre bir yol haritası belirleyecek. Komisyonun nasıl çalışacağına dair ayrıntılar, önümüzdeki günlerde yapılacak bir toplantıyla belli olacak.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar