CHP’de kritik tarih 19 Mayıs!

CHP’de kritik tarih 19 Mayıs!
14 Mayıs 2019 10:13

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptal edilmesi kararının ardından ilk “olağan” toplantısını gerçekleştirdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan MYK, 23 Haziran olarak belirlenen yeni seçime ilişkin planlamayı yaptı.

 

 

YSK’nin hukuksuz bir şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini iptal ettiğini vurgulayan parti yönetimi, 23 Haziran’a kadar “ev ev gezilerek” bu hukuksuzluğun seçmene anlatılması konusunda fikir birliğine vardı. Genel Başkan Yardımcıları Onursal Adıgüzel, Seyit Torun ile Oğuz Kaan Salıcı’nın İstanbul seçimlerinin planlayıcıları olarak belirlendiği toplantıda, üç genel başkan yardımcısının, Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile “koordineli” çalışması kararına varıldı. Bu isimler İstanbul’a yönelik planlamayı ve propaganda dönemine ilişkin görevlendirmeleri yapacak.

 
19 MAYIS KRİTİK TARİH

 

Seçimlere ilişkin bir de komisyon kurulmasına karar verilen toplantıda, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın “gövde gösterisine” dönüştürülmesi fikri öne çıktı. Bu günün ardından seçim çalışmalarının “hızlandırılması” planlanıyor.
KILIÇDAROĞLU UYARDI

 

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplantı sırasında kurmaylarına bazı uyarılarda bulunduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, “Gerginliğe sebebiyet verecek açıklamalardan kaçının, kampanyayı sertleştirmeyin” dediği bildirildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar